Pagājušajā nedēļā Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notika Iepazīšanās nedēļa jaunajiem ārvalstu studentiem. Šajā semestrī gandrīz 280 ārvalstu studentu no 29 valstīm sāks studijas četrās universitātes studiju programmās angļu valodā – Medicīna, Zobārstniecība, Sabiedrības veselība un Sociālais darbs ar bērniem un jauniešiem.

Iepazīšanās nedēļas ietvaros ārvalstu jaunieši iepazinās ar universitāti un dzīvi Latvijā. Šajās piecās dienās studenti uzzināja arī par RSU studentu organizācijām un iespējām tajās līdzdarboties. Jaunajiem studentiem tika piedāvāta plaša kultūras programma – kino vakars, vizītes uz muzejiem, sporta aktivitātes un Rundāles pils apmeklējums.

“Ir liels gandarījums, ka studijas universitātē uzsāk jaunieši, kuri ir augsti motivēti ar lieliskiem iepriekšējiem sasniegumiem izglītības, sabiedriskajā, personīgajā un profesionālajā jomā,” tā RSU Starptautisko sakaru departamenta (SSD) direktore Baiba Pētersone. “Jauniešu pieredze ir ļoti atšķirīga. Tā bagātina universitātes vidi un sniedz mums iespēju iepazīties ar dažādiem pasaules skatījumiem. Patīkami, ka, papildus iecienītajām studiju programmām – medicīna un zobārstniecība – ārvalstu jaunieši izvēlas arī maģistratūras studijas tādās mūsdienu sabiedrībai nozīmīgās specializācijās kā sabiedrības veselība un sociālais darbs.”

Iepazīšanās nedēļa ārvalstu studentiem tiek rīkota katru semestri ar mērķi sekmēt ārvalstu studentu integrāciju universitātē un studiju procesā. Papildus pilna laika ārvalstu studentiem Iepazīšanās nedēļas pasākumus apmeklē arī Erasmus+ apmaiņas studenti no RSU sadarbības augstskolām Eiropā.

“Iepazīšanās nedēļas pasākumi bija interesanti un noderīgi. Mani ļoti aizrāva komandas veidošanas spēles,” sacīja pirmā kursa medicīnas studente Anete Runne (Anette Runne) no Somijas. “Orientācijas nedēļa ir lieliska iespēja iepazīties ar kolēģiem un uzzināt vairāk par RSU, Rīgu un Latviju.”

Savu pieredzi līdzīgi raksturoja jaunā zobārstniecības studente Karolīna Noibārta (Carolin Neubarth) no Vācijas: “Man ļoti patika piedalīties dažādos Iepazīšanās nedēļas pasākumos. Tās laikā satiku citus studentus. Īpaši interesantas bija aktivitātes, kurās mēs piedalījāmies kopā ar RSU Ārvalstu studentu asociāciju (ISA).”

RSU Iepazīšanās nedēļu rīko SSD ar citu struktūrvienību, Ārvalstu studentu asociācijas un Studējošo pašpārvaldes atbalstu.