Septembra pirmajā nedēļā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Starptautisko sakaru departaments (SSD) ielūdza kolēģus uz neformālu pēcpusdienu Iepazīšanās ar ārvalstu studentiem pie kafijas tases. Pasākums piedāvāja iespēju vairāk uzzināt par ārvalstu studentiem, kā arī viņu pieredzi universitātē un Latvijā.

Klātesošos ar dinamisko RSU ārvalstu studentu kopienu iepazīstināja SSD Ārvalstu reflektantu nodaļas vadītājs Māris Ginters. Savukārt, RSU Valodu centra docētājas Inga Laizāne un Inga Znotiņa, kā arī Ārvalstu reflektantu nodaļas ārējo sakaru speciāliste Ilze Zvēra dalījās savos personīgajos pieredzes stāstos par ikdienas darbu ar ārvalstu studentiem. Pasākuma noslēgumā notika diskusija, kurā ārvalstu studenti Anna Vīmane (Anna Wiemann) no Vācijas, Rošika Fernando (Roshika Fernando) no Francijas un Stavs Brodskis (Stav Brodsky) no Izraēlas pastāstīja par saviem iespaidiem studējot un dzīvojot Latvijā. Pasākuma dalībnieki arī varēja ārvalstu studentiem uzdot dažādus jautājumus. Diskusija notika latviešu valodā.

„Ārvalstu studentu klātbūtne RSU ir pastāvīga un universitātes dzīves nozīmīga sastāvdaļa. Katru semestri studijas uzsāk vairāki simti ārvalstu studenti. Regulāri nedēļu pirms studiju semestra sākuma SSD organizē Iepazīšanās nedēļu ārvalstu studentiem. Šīs nedēļas laikā ārvalstu studenti ir īpaši pamanāmi, tādēļ bieži saņemam citu struktūrvienību kolēģu jautājumus par ārvalstu studentiem. Tas liecina par RSU kolēģu ieinteresētību RSU ārvalstu studentu kopienā. Lai atbildētu uz šo kolēģu interesi, nolēmām ne tikai iepazīstināt jaunos ārvalstu studentus ar universitāti, bet arī neformālā gaisotnē sniegt kolēģiem iespēju tuvāk iepazīties ar ārvalstu studentiem. Esam gandarīti, ka kolēģi aktīvi piedalījās pasākumā, kā arī ieteica līdzīgus pasākumus organizēt nākotnē,” pasākumu raksturo SSD direktore Baiba Pētersone.

Pašlaik RSU septiņās studiju programmās studē vairāk nekā 2225 ārvalstu studenti no 55 valstīm. Lielākais ārvalstu studentu īpatsvars ir no tādām Eiropas valstīm kā Vācija, Zviedrija, Norvēģija, Somija, Itālija un Portugāle, bet universitātē ir arī studenti no Izraēlas, Indijas, Šrilankas, Kanādas, ASV un Brazīlijas. No 1. septembra ārvalstu studenti var pieteikties studijām, kuras sāksies 2019. gada ziemā.