Olimpiādes

Noslēgusies Medicīnas fakultātes Iekšķīgo slimību katedras rīkotā olimpiāde Cor nostrum trešā studiju gada MF, MFp, SMF un ASNMF studentiem. Tā norisinājās Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Stradiņa auditorijā 6. jūnijā. Olimpiādē piedalījās kopumā 35 RSU studenti no Latvijas un ārvalstīm.

Olimpiāde Cor nostrum tika rīkota septīto gadu. Tās rīkošana aizsākta 2012. gadā vienlaikus ar Iekšķīgo slimību katedras realizētā studiju kursa Iekšķīgās slimības (kardioloģija) programmas satura atjaunināšanu. Ar olimpiādi Cor nostrum tiek turpinātas propedeitikas olimpiādes A capite ad calcem tradīcijas.
Arī šogad olimpiādē piedalījās ārvalstu studenti.

Apsveicam pirmās vietas ieguvēju Mihailu Grivski no SMF2015v1 grupas, kā arī dalītās otrās vietas ieguvējus Denisu Goginu un Rūdolfu Vētru no MF2015v8 grupas un trešās vietas ieguvējas Aneti Jakuboni un Santu Sīli no MF2015v8 grupas. Apsveicam arī docētājus profesoru Oskaru Kalēju, docentu Konstantīnu Pičkuru un pasniedzēju Žannu Pičkuri ar viņu studentu augstajiem sasniegumiem!

Šogad olimpiādes uzdevumus veidoja 20 jautājumi, kas aptver uz zāļu mijiedarbību un retām klīniskām situācijām kardioloģijā. Bija arī jautājumi, kas attiecas uz jauniem medicīniskiem preparātiem kardioloģijā. Ņemot vērā, ka modernā kardioloģija nav iedomājama bez zināšanām patofizioloģijā, radioloģijā un farmakoloģijā, lai risinātu klīniskās situācijas studējošajiem bija nepieciešams visas šajos trīs studiju gados iegūtās zināšanas.

Maksimālais iespējamais punktu skaits – 40 punkti. Absolūtā olimpiādes uzvarētāja Mihaila Grivska rezultāts bija 20 punktu, kas ir 50 % no maksimuma. Neraugoties uz ļoti grūtajiem jautājumiem, uzvarētājs spēja atpazīt sarežģītākās klīniskās situācijas.

Pēc apbalvošanas studenti piedalījās diskusijā par olimpiādē risinātajiem uzdevumiem. Diskusijā kopā ar studentiem piedalījās docente Larisa Umnova un docents Konstantīns Pičkurs. Tika pārrunāta olimpiādes norise un uzdevumi un studenti izteica savus priekšlikumus nākamā gada olimpiādei.