Absolventiem

Piektdien, 11. oktobrī, notika pirmā RSU Absolventu asociācijas un RSU Pedagoģiskās izaugsmes centra kopīgi organizētā sarunu cikla Runā absolventi tikšanās. Tajā klātesošos RSU absolventus, studentus un docētājus ar savu pieredzi rezidentūras studijās Vācijā un profesionālo darbību pēc absolvēš iepazīstināja RSU absolvents, kardiologs dr. Roberts Feders.

“Ja es zinātu, kādas grūtības man stāsies ceļā, studējot Vācijā un izdodot grāmatu, es to noteikti nebūtu sācis. Tādēļ labākais, ko jūs varat darīt, ir mesties iekšā, un pēc tam sadzīvot ar sajūtu, ka es jau esmu iesācis, tādēļ nevaru pārtraukt, nevis šaubīties pirms tam, citādi var to arī nepamēģināt,” savu stāstījumu ar padomu klātesošajiem iesāka dr. Feders.

feders2.jpg

Lekcijas turpinājumā klausītāji uzzināja par izaicinājumiem un veiksmēm, kas dr. Federu pavadīja rezidentūras studiju gaitās Vācijā, un to, kā viņam izdevās pabeigt rezidentūru internajā medicīnā un kardioloģijā sešu gadu laikā, kas Vācijā tiek uzskatīts par ļoti īsu laiku.

Sarunas nobeigumā dr. Feders iepazīstināja klātesošos ar savu jaunatvērto klīniku un savām profesionālajām gaitām, atklājot, ka šobrīd viņš savu darba ikdienu dala starp divām valstīm, Latviju un Vāciju. “Es joprojām strādāju uz pusslodzi arī Vācijā. Tas nav viegli, bet es to daru, jo nevēlos pazaudēt valodas zināšanas un ikdienišķo situāciju risināšanas prasmes, ko Vācijas pieredze man iemācija.”

Vairāk par rezidentūras specifiku Vācijā, dr. Federa pieredzi un izaicinājumiem profesionālajā dzīvē, kā arī klātesošo jautājumus un atbildes iespējams noklausīties lekcijas ierakstā.

Attēlā: dr. Roberts Feders (centrā) kopā ar RSU Pedagoģiskās izaugsmes centra direktori Noru Jansoni-Ratiniku un Absolventu asociācijas izpilddirektoru Artūru Kaļvu.

feders3.jpg

nora_jansone_ratinika_sq.jpg

Sarunu cikla mērķis ir radošā atmosfērā piešķirt RSU absolventiem balsi. Diskusija par redzēto un dzirdēto, docētājiem sniedz iespēju atkārtoti salāgot studiju saturu un formu ar reālajām vajadzībām nozarē. Studējošo ieguvums ir dzirdēt pieredzes stāstu, kā gūt maksimumu no studijām augstskolām, jau tagad domājot par savu profesionālo darbību nākotnē, savukārt RSU absolventiem ir iespēja uzklausīt savu līdzgaitnieku pieredzi un veidot sadarbības tīklu.

Nora Jansone-Ratinika, Pedagoģiskās izaugsmes centra direktore

Sarunu cikla Runā absolventi tikšanās notiks regulāri vairākas reizes akadēmiskajā gadā. Tajās ir laipni gaidīti RSU absolventi, docētāji un studenti, iepriekš reģistrējoties lekcijas apmeklējumam. Uz tikšanos nākamreiz!