Pārlekt uz galveno saturu
Pētniecība
Studentiem

26. un 27. martā notika Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) zinātniskā konference, kurā astoņās sekcijās pētnieki no dažādām valstīm prezentēja referātus par Latvijā un pasaulē aktuālām problēmām sabiedrībā un novitātēm zinātnē.

rsu_zin_konf-2015.jpg

RSU zinātniskās konferences divu dienu darbam ritmu, kā konferences atklāšanā pēc muzikālā priekšnesuma teica RSU rektors prof. Jānis Gardovskis, iedeva mūziķu apvienība Perpetuum ritmico (Elīna Endzele, Elvijs Endelis, Guntars Freibergs un Mikus Bāliņš), kas aizrautīgi un profesionāli nodeva pa bungām, aizraujot un iepriecinot konferences dalībniekus.

Rektors prof. Jānis Gardovskis, atklājot konferenci, klātesošajiem atgādināja, ka šis ir RSU 65 gadu jubilejas gads, tāpēc mainīta RSU tradīcija un Akadēmiskā balle, kas līdz šim notika pavasarī uzreiz pēc konferences, pārcelta uz septembri.

Viņš priecājās par kupli apmeklēto RSU studentu zinātnisko konferenci (International Student Conference "Health and Social Sciences"), kas aizsāka RSU zinātnes maratonu 25. martā: "Tas liecina, ka mums ir jaunā maiņa, kas aktīvi iesaistās pētniecībā ne tikai medicīnā, bet arī sociālajās zinātnēs."

Prof. Jānis Gardovskis atzinīgi novērtēja to, ka RSU zinātnes rādītāji pēdējos gados ir stabili. "Priecē tas, ka piedalāmies nozīmīgos projektos un ka bāzes finansējums zinātnei ir nozīmīgi pieaudzis."

Rektors arī izteica cerību, ka vasarā varēs atklāt RSU zinātnes centru Kleisti, kas būs apgādāts ar vajadzīgajām mēbelēm, aprīkojumu un iekārtām.

rsu_zin_konf-2015-02.jpg

RSU zinātņu prorektore Iveta Ozolanta uzstājās ar pārskatu par RSU pētniecības rādītājiem, sasniegumiem un notikumiem 2014. gadā, atgādinot, ka RSU zinātniskā konference ir kā vietējais audits, kas ļauj izvērtēt, kas ir sasniegts un kas vēl būtu jāizdara.

Prof. I. Ozolanta savas prezentācijas sākumā uzsvēra, ka vērtīgākais RSU ir akadēmiskais personāls, un pastāstīja, ka 2014. gadā universitātē ievēlēti divi profesori un četri asociētie profesori.

2014. gadā kopējais piesaistītais zinātnes finansējums RSU bijis 5,8 miljoni eiro. Zinātņu prorektore minēja arī citus nozīmīgus datus, piemēram, ka starptautiski citētajās datu bāzēs Scopus un Web of Science bijušas 103 mūsu mācībspēku un pētnieku publikācijas, RSU tikušas aizstāvētas 30 disertācijas.

rsu_zin_konf-2015-04.jpg

Pēc konferences atklāšanas sekoja darbs astoņās sekcijās. RSU foajē bija iespēja aplūkot stenda referātus un aprunāties ar zinātniekiem, kas šos pētījumus veikuši. Konferencē izvērtēšanai tika piedāvāti 459 zinātniskie darbi, ko izstrādājuši 857 pētnieki, ņemot vērā Rīgas Stradiņa universitātes zinātniskās prioritātes.