Pārlekt uz galveno saturu
Darbiniekiem
Tradicionālie pasākumi

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) tradicionālā Akadēmiskā sanāksme notika 28. septembrī aulā. Rektors prof. Aigars Pētersons, sākot prezentāciju par paveikto un nākotnes izaicinājumiem, pateicās augstskolas komandai par ieguldīto darbu.

Akadēmiskās sanāksmes video un rektora prezentācija

Pēc tam rektors atgādināja, kāda ir RSU misija un vīzija un to, ka RSU vērtības ir cilvēks, komanda, rezultāts un lojalitāte.

Pašlaik RSU studē 10 467 studenti, un šogad augstskolai ir pievienojies 2501 students. Kopējais reflektantu skaits salīdzinājumā ar pērno gadu ir pieaudzis par 11 %. Pirmkursnieku vidū ir arī 510 ārvalstu studenti, lielākoties no Zviedrijas, Vācijas un Somijas.

Kopumā RSU pašlaik ir iespēja studēt 57 studiju programmās latviešu valodā un septiņās angļu valodā. Šogad pirmo reizi uzņemti studenti četrās jaunās studiju programmās: Biostatistika, Ekonomiskā drošība, Ekonomiskās drošības aizsardzība un Policijas darbs. Sadarbībā ar Aizsardzības ministriju un NATO speciālistiem izveidots jauns studiju kurss Militārās medicīnas pamati. Ik gadu RSU pieaug ārvalstu viesdocētāju īpatsvars – pagājušajā gadā 23 % mācībspēku mūsu augstskolā bija ārvalstu viesprofesori.

Līdz 2024. gada 6. februārim plānots pabeigt RSU iekšējo konsolidāciju, kad līdzšinējo deviņu fakultāšu vietā turpmāk būs piecas fakultātes (Farmācijas, Medicīnas, Veselības un sporta, Zobārstniecības un Sociālo zinātņu fakultāte) un Rezidentūras nodaļa. Līdz 2026. gada 1. janvārim būtu jāpabeidz arī ārējā konsolidācija – Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas integrēšana RSU.

RSU ir izveidojusi 10 medicīnas izglītības centrus Vācijā, trīs Izraēlā, vienu Itālijā un vienu Portugālē. Šī sadarbība sniedz iespēju RSU studentiem praktizēties pie labākajiem speciālistiem, modernākajās ārvalstu medicīnas iestādēs. Rīgā un reģionos tiek īstenota sadarbība ar 167 ārstniecības iestādēm, kas nodrošina studentiem praksi un palīdz risināt mediķu trūkuma problēmu ārpus galvaspilsētas.

RSU ir spēcīga, starptautiska pētniecības organizācija ar augstiem kvalitātes standartiem. Pērnajā gadā bija 525 augstas raudzes publikācijas, un divu gadu laikā to skaits ir pieaudzis gandrīz divas reizes.

RSU turpina investēt attīstībā un infrastruktūrā. Šogad atklāts Farmācijas studiju un pētniecības centrs Konsula ielā 21 un studiju centrs Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā, kas ir lielākā no Latvijas slimnīcās iekārtotajām studiju bāzēm (2000 m²). Turpmāko uzdevumu vidū ir RSU sporta komplekss un citi nozīmīgi projekti.

Vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online Latvia aptaujā TOP darba devējs 2022 RSU ieguva galveno balvu valsts sektora kategorijā – labākais darba devējs starp 50 valsts sektoru pārstāvošiem uzņēmumiem un kopējā visu nozaru darba devēju sarakstā ierindojās 30. vietā.

Pasākuma izskaņā klātesošos ar muzikālu priekšnesumu iepriecināja aktrise Rēzija Kalniņa un ģitārists Kaspars Zemītis. Saviesīgā daļa aizritēja sarunās RSU ēdnīcas zālē.