Atzinība

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Akadēmiskajā sanāksmē 13. septembrī aulā pulcējās vairāk nekā 400 darbinieku. Tika rādīta filma par RSU zinātni, rektors prof. Jānis Gardovskis stāstīja par paveikto un plānoto, un tika pasniegta RSU E-studiju balva un Gada balva, kā arī studentu balva. Noslēgumā klātesošos priecēja mūziķi no grupas DaGamba.

Filmā par RSU zinātni, kas tika demonstrēta sanāksmes sākumā, tika parādītas RSU plašās pētniecības iespējas un pieminēti nozīmīgākie projekti un pētījumi. Filma tapusi Vides filmu studijā.

akad-sanaksme-rsu-00.jpg

RSU rektors prof. Jānis Gardovskis savu prezentāciju par RSU sasniegumiem un izaicinājumiem jaunajā studiju gadā sāka, pieminot mūsu augstskolas stiprās puse – reputācija, studiju procesa kvalitāte, sociālā atbildība un infrastruktūras attīstība – un izaicinājumus, ar kuriem RSU jārēķinās, piemēram, dziļā demogrāfiskā bedre, asā augstskolu konkurence un tas, ka sociālo zinātņu pamatstudijās nav budžeta vietu.

Neņemot vērā demogrāfisko bedri, RSU šogad ir lieliski uzņemšanas rezultāti – RSU saimei pievienojušies 2233 jaunie studenti, kas ir par 7 % vairāk nekā pagājušajā gadā. No visiem studentiem tikai 29 % studēs par valsts budžeta līdzekļiem, bet 71 % ir maksas studenti, kas apliecina, ka RSU "nodrošina kvalitatīvu izglītību un jauniešiem mūsu augstskola šķiet pievilcīga".

Interesanti, ka tik studentu, cik tika uzņemts šogad vasarā, pirms desmit gadiem bija universitātes kopējais studentu skaits.

Rektors klātesošajiem uzsvēra, ka "RSU galvenā vērtība ir cilvēks – motivēti, atbildīgi un kompetenti darbinieki un zinātkāri, patstāvīgi un zinoši studenti".

akad-sanaksme-rsu-06.jpg

Patīkami, ka pēdējos gados RSU ir stabils zinātnes finansējums, turklāt pagājušajā gadā pieaudzis starptautiski citējamo publikāciju skaits. Rektors ikvienu universitātes pētnieku gan aicināja aktīvi iesaistīties dažādos projektos, nākt klajā ar idejām par jauniem pētniecības virzieniem, laboratorijām un institūtiem un "strādāt nevis tikai sev, bet ar mērķi, ka pētījums novedīs pie reāla produkta".

Apkopojot savā prezentācijā teikto, prof. Jānis Gardovskis uzsvēra, ka svarīga ir sadarbības stiprināšana starp studentiem, docētājiem un darba devējiem un ka jaunais akadēmiskais gads būs "lielu izaicinājumu un augstas atbildības gads, taču ar lieliem potenciālajiem ieguvumiem".

Uzstāšanās noslēgumā rektors visiem novēlēja izturību un radošumu.

Pēc rektora uzstāšanās tika pasniegta RSU Gada balva un E-studiju balva vairākās nominācijās.

• Par Gada akadēmisko struktūrvienību 2016 atzīta Medicīnas fakultātes Pediatrijas katedra, kas gada laikā devusi būtisku ieguldījumu studējošo apmācībā un RSU kopējā darbībā. "Pediatrijas katedras mērķis ir būt par mūsdienīgu izglītības un zinātnes centru pediatrijā, kura darbība būtu zināma ne tikai Latvijā, bet arī aiz tās robežām."
  • Gada zinātniskā struktūrvienība 2016 ir Anatomijas un antropoloģijas institūta Starpkatedru elektronmikroskopijas laboratorija, kura sadarbībā ar citām RSU struktūrvienībām attīstījusi jaunas mikroskopijas metodes, veiksmīgi realizē projektus un iesniedz jaunus projekta pieteikumus, kā arī sākusi interesantu pētījumu neiroimunoloģijā.
  • Par Gada administratīvo struktūrvienību 2016 atzīta Finanšu departamenta Grāmatvedības nodaļa, kas "strādā kā labs tiesnesis sportā, kurš paliek nemanāms, bet tajā pašā laikā tiek nodrošināta pilnīga kārtība".
  • Balvu par mūža ieguldījumu saņēma ilggadējais Medicīnas fakultātes Iekšķīgo slimību katedras asoc. prof. Ivans Zagorskis, kurš mūsu augstskolā nostrādājis 44 gadus.
Lasiet interviju ar asoc. prof. Ivanu Zagorski, kas publicēta RSU mājaslapā 2015. gada nogalē šeit.

akad-sanaksme-rsu-18.jpg

Iepriekš šo balvu, kas tiek pasniegta par ieguldījumu RSU attīstībā, saņēmuši Ausma Šaško, Vilma Skujiņa, prof. Jānis Gaujēns, prof. Vija Eniņa, prof. Uldis Teibe un prof. Jānis Volkolākovs.

Katru gadu arī Studējošo pašpārvalde pasniedz īpašu balvu kādai no universitātes struktūrvienībām par veiksmīgu sadarbību. Šogad šo balvu saņēma IT departaments.

akad-sanaksme-rsu-15.jpg

Studējošo pašpārvaldes priekšsēdētājs Artūrs Šilovs: "Pēdējos piecos gados universitātē ir vērojamas pozitīvas izmaiņas IT jomā. Studentiem beidzot ir apvienotas vairākas platformas (e-studijas, Studējošā portāls, studējošā e-pasts), studiju grafiks ir pārskatāms kā kalendārs, un tuvākajā laikā to būs iespējams koplietot ar mobilā telefona kalendāru. Tuvāko dienu laikā sagaidām elektronisku e-talona pagarināšanu caur Studējošā portālu. Līdz nākamā semestra sākumam plānots izveidot RSU mobilo aplikāciju, kas būtu vēl viens būtisks solis uz priekšu. Noteikti sagaidām, ka šī studentu atzinība motivēs darboties uz priekšu un turpināt veidot mūsdienīgu vidi RSU!"

Lai novērtētu kolēģu darbu RSU e-studiju attīstībā, bez kā nav iedomājama mūsdienīga un operatīva studiju procesa norise, šogad otro gadu pēc kārtas tika pasniegta RSU E-studiju balva trīs nominācijās.

• Balva nominācijā E-juniors piešķirta Medicīnas fakultātes Patoloģijas katedras asistenta p. i. Ervīnam Vasko, kurš ir atzīts par vienu no aktīvākajiem jaunajiem RSU e-studiju kursu veidotājiem, kuru pieredze RSU e-studiju vidē nav ilgāka par gadu.
  • Balvu nominācijā E-seniors par mērķtiecīgu un aktīvu e-studiju kursa veidošanu un e-vides izmantošanu vairāku gadu garumā saņēma Medicīnas fakultātes Cilvēka fizioloģijas un bioķīmijas katedras lektora p. i. Agnese Brangule.
  • Balvu nominācijā E-struktūrvienība saņēma Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes Labklājības un sociālā darba katedra par aktīvu un rezultatīvu e-studiju vides izmantošanu. Šīs balvas laureātu izvirza un balsojumā nosaka studenti.

Sanāksmes noslēgumā ar enerģisku un neierastu muzikālu priekšnesumu klātesošos sveica grupa Dagamba.

akad-sanaksme-rsu-23.jpg