Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Darbiniekiem

Veselības nozare pēdējo gadu laikā ir saskārusies ar vairākiem satricinājumiem un izaicinājumiem. Covid-19 radītā pandēmija, finanšu un cilvēkresursu pieejamība, infrastruktūras un aprūpes efektivitāte, jauno speciālistu piesaiste, komunikācija starp veselības nozarē vadošajām ietekmes pusēm ir tikai daži no aktuālajiem jautājumiem nozarē.

Katra pieredzētā krīze ir izgaismojusi problemātiku noteiktās veselības jomās un virzienos. Katra krīze ļauj arī izprast vājos punktus un identificēt vēlamāko attīstības gaitu. Tās arī ilustrē pieejas un domāšanas veida maiņu, kur nereti nepieciešams valsts, uzņēmējdarbības, kā arī nevalstiskā sektora kopīgs darbs vienota mērķa vārdā.

Krīzi var uzskatīt par pārvarētu vien tad, kad tās sekas ir novērstas un mācībstundas ilgtermiņā ieviestas. Lai mazinātu turpmāku krīžu ietekmi uz veselības nozari, nepieciešams atskats uz to, kādas atziņas veselības nozare kopumā ir guvusi no pēdējo laiku satricinājumiem, kā arī diskusija par nākotnes izaicinājumiem un iespējām mainīgas veselības nozares apstākļos.

Lai rastu atbildes uz aktuālajiem jautājumiem, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) sadarbībā ar Veselības ministriju 2. martā rīkoja diskusiju Krīzes veselības nozarē: mācībstundas un iespējas. Tajā piedalījās veselības ministre Līga Meņģelsone, RSU Sabiedrības veselības institūta vadošā pētniece Daiga Behmane, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas padomes loceklis Valts Ābols, Latvijas Universitātes Kardioloģijas un reģeneratīvās medicīnas institūta vadošais pētnieks, ārsts Vilnis Dzērve un Paula Stradiņa klīniskās universitātes valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš. Diskusijas norisi vadīja moderators RSU Politikas zinātnes katedras vadītājs Mārtiņš Daugulis.