5. jūnijā Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Stradiņa auditorijā notika RSU Medicīnas fakultātes Iekšķīgo slimību katedras rīkotā olimpiāde Cor nostrum, kurā piedalījās 43 Medicīnas fakultātes trešā gada studenti no latviešu un ārvalstu studentu plūsmas (MF, MFp, SMF, ASNMF).

Olimpiāde Cor nostrum tika rīkota sesto gadu. Tās rīkošana aizsākta 2012. gadā vienlaikus ar jaunās kardioloģijas programmas izveidi. Ar šo olimpiādi tiek turpinātas propedeitikas olimpiādes A capite ad calcem tradīcijas.

Mainoties līdzi laikam, šogad olimpiādes uzdevumos tika piedāvāta novitāte – klīniskās situācijas uzdevumi. Šādu uzdevumu risināšana vēl vairāk veicina klīnisko domāšanu un sagatavo studentus nākošajos studiju gados risināt klīniskās situācijas uzdevumus eksāmenos. Ņemot vērā, ka modernā kardioloģija nav iedomājama bez zināšanām patofizioloģijā, radioloģijā un farmakoloģijā, lai risinātu klīniskās situācijas studējošajiem bija nepieciešamas iepriekšējos studiju gados iegūtās zināšanas. Īpaši grūts olimpiādes jautājums bija par Jamaguči sindromu, kas izrādījās ciets rieksts lielākajai daļai dalībnieku.

Kopumā studentiem tika piedāvāts atrisināt sešas klīniskās situācijas un bija jāatbild uz 19 jautājumiem par slimību diagnostiku un ārstēšanas taktiku. Maksimālais iespējamais punktu skaits – 32 punkti. Absolūtā olimpiādes uzvarētāja Dāvja-Eduarda Skujas rezultāts – 27 punkti (84 % no maksimālā).

Apsveicam šāgada olimpiādes Cor nostrum uzvarētājus!

1. vieta – Dāvis-Eduards Skuja

2. vieta – Verners Roberts Kalējs, Katrīna Podoļska

3. vieta – Diāna Stoldere, Patrīcija Nemme, Poļina Viktorova, Edžus Beinārs, Sergejs Daņilovs

Pēc apbalvošanas studenti piedalījās diskusijā par olimpiādē risinātajiem uzdevumiem. Diskusijā kopā ar studentiem piedalījās profesors Oskars Kalējs, docente Larisa Umnova, daktere Aija Mača. Tika pārrunāta olimpiādes norise un uzdevumi.

Studenti izteica priekšlikumus nākamā gada olimpiādei un īpaši uzsvēra, ka šāda olimpiāde ir aizraujoša un ārkārtīgi lietderīga apgūstot ārsta profesiju.