6. aprīlī notika Rīgas Stradiņa universitātes Neiroloģijas un neiroķirurģijas katedras rīkotā olimpiāde Zelta āmuriņš. Tā tika organizēta ar Latvijas Neirologu biedrības un Neiroloģijas attīstības fonda atbalstu. Šī bija jau trešā olimpiāde un tajā piedalījās 29 vecāko kursu studenti: divi ceturtā kursa, četrpadsmit piektā un trīspadsmit sestā kursa studenti.

Pasākuma ievaddaļā uzrunu teica ikgadējie olimpiādes organizētāji prof. Andrejs Millers, asoc. prof. Evija Miglāne un doc. Kaspars Auslands, kuri pateicās dalībniekiem par izrādīto interesi par neiroloģiju un neiroķirurģiju, atzīmējot, ka pēdējo gadu laikā tā aizvien pieaug, un vēlmi pārbaudīt savas zināšanas un atjautību olimpiādē, norādot, ka cer, ka Zelta āmuriņš kļūs par ikgadēju tradīciju.

Olimpiādes uzdevumus sagatavoja RSU Neiroloģijas un neiroķirurģijas katedras mācībspēks, uzdevumu izstrādē iesaistot arī neiroloģijas un neiroķirurģijas rezidentus. Lai padarītu olimpiādi interesantāku un uzdevumus daudzpusīgākus, teorētiskos  jautājumus  šogad papildināja klīnisko situāciju uzdevumi, kuri ietvēra arī neiroloģisko simptomu un sindromu atpazīšanu video materiālos, un uzdevumi, kas pārbaudīja olimpiādes dalībnieku erudīciju un atjautību.
Olimpiādes darbi tika vērtēti anonīmi, jo studenti uz atbilžu lapām sava vārda un uzvārda vietā rakstīja kādas neiroanatomiskas struktūras nosaukumu, piemēram, Cauda equina, Chiasma opticum vai N. vagus. Uzdevumu atbildes tika vērtētas pēc iepriekš izstrādātiem un apstiprinātiem vērtēšanas kritērijiem un uzvarētāju vārdi atklāti tikai apbalvošanas brīdī.

Olimpiādes mērķis ir noskaidrot zinošākos un erudītākos Medicīnas fakultātes studentus, kas pierāda savas akadēmiskās zināšanas un atjautību neiroloģijas un neiroķirurģijas nozarēs.

Zelta āmuriņš 2018 laureāti

• 1. vieta – Ilze Vernava
  • 2. vieta – Einārs Kupats
  • 3. vieta – Ieva Balode

Paldies Latvijas Neirologu biedrībai un Neiroloģijas attīstības fondam par finansiālo atbalstu olimpiādes uzvarētāju apbalvošanā! Olimpiādes uzvarētājiem tiks segta dalības maksa Baltic Congress of Neurology BALCONE 2018, kas no 6. līdz 8. septembrim norisināsies Kauņā, Lietuvā. Laureāti saņēma arī vērtīgas grāmatas savu zināšanu papildināšanai. Savukārt pirmās vietas ieguvējai prof. Andrejs Millers pasniedza Zelta āmuriņu, novēlot, lai tas kalpo kā palīgs klīniskajā praksē un motivē gūt arvien jaunus panākumus profesionālajā sfērā. RSU Neiroloģijas un neiroķirurģijas katedra laureātiem piešķīra katedras rekomendāciju studijām rezidentūrā un atvieglojumus eksāmena kārtošanā vai zinātniski pētnieciskā darba aizstāvēšanā, ja tas godalgoto vietu ieguvējam bija aktuāli.