Pārlekt uz galveno saturu
Konferences, semināri

13. jūnija pēcpusdienā, klātesot vairāk nekā pussimts dalībniekiem, RSU Medicīnas izglītības un tehnoloģiju centrā tika aizvadīts Ginekoloģijas un dzemdniecības pulciņa rīkotais seminārs Izmainīta maksts mikroflora un dzimumceļu infekcijas sievietēm.

ginekol_un_dzemdn_pulcina_seminars00-lead.jpg

Semināra pirmajā daļā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ginekoloģijas un kolposkopijas speciāliste Jana Žodžika auditoriju iepazīstināja ar normālas un izmainītas maksts vides stāvokļiem, uzsverot, ka pacientes sūdzības un simptomi ir galvenais iemesls, lai sāktu ārstēšanu. Dzīves laikā ar izmainītu maksts mikrofloru – bakteriālo vaginītu, vilvovaginālo kandidozi, aerobo vaginītu vai trihomonu vaginītu – saskaras jebkura sieviete, tāpēc šī temata aplūkošana ir vērtīga un aktuāla jebkurai sievietei, tostarp topošajiem mediķiem.

ginekol_un_dzemdn_pulcina_seminars02-lead.jpg

Semināra otrajā daļā uzmanība tika pievērsta seksuāli transmisīvajām infekcijām, kur Medicīnas sabiedrības ARS speciāliste Daiga Baranovska akcentēja hlamidiozes, gonorejas, sifilisa, anoģenitālās herpes un cilvēka papilomas vīrusa nozīmi, aplūkojot simptomātiku, diagnostiku, ārstēšanu un iespējamās komplikācijas.

Abas speciālistes dalījās pieredzē, minot vairākus klīniskos gadījumus.

Semināra koordinatore Krista Krūmiņa, kura ir RSU Ginekoloģijas un dzemdniecības pulciņa vadītāja, pateicas RSU Dzemdniecības un ginekoloģijas katedrai, kā arī Studējošo pašpārvaldei, Gedeon Richter un Sirowa Riga par finansiālo atbalstu semināra organizēšanai.