Kā ierasts, Rīgas Stradiņa universitātē oktobris ir veltīts zinātnei. RSU Studējošo pašpārvaldes rīkotais Zinātnes mēnesis 2020 ir aktivitātēm bagāts laikaposms, kurā pieredzes bagāti lektori, ārsti un dažādu nozaru pārstāvji dalījās ar padomiem un ievirzīs studentus aktīvākā zinātniskajā darbībā.

Zinātnes mēneša pirmais pasākums bija Science speed friending, kurā interesenti ieguva jaunus kontaktus un, iespējams, arī nākotnes kolēģus, ar kuriem kopā pievērsties zinātniskajam darbam.

Arī 3D printēšanas meistarklase bija daļa no Zinātnes mēneša 2020, jo 3D tehnoloģijas kļūst par neatņemamu mūsdienu medicīnas sastāvdaļu. Pasākuma gaitā studenti apguva 3D printēšanas pamatus un ieguva praktiskās iemaņas.

Grandiozākais Zinātnes mēneša 2020 pasākums bija RSU Health Tech Hackathon, kurā 24 stundu laikā studenti apvienoja spēkus un prātus, lai nonāktu līdz gatavai inovatīvai idejai. Šo pasākumu kopā ar RSU biznesa inkubatoru B-Space, RSU Absolventu asociāciju un European Institute of Innovation and Technology's Health Knowledge and Innovation Community organizēja RSU Studējošo pašpārvalde. Dalībnieki sacentās par vairāku tūkstošu lielu balvu fondu! RSU Health Tech Hackathon norisinājās 23. un 24. oktobrī hibrīda modelī RSU telpās, un dalībnieki tika aicināti izstrādāt inovatīvus risinājumus problēmām veselības aprūpes nozarēs.

Zinātnes mēneša noslēguma pasākums norisinājās 28. oktobrī un tas tika organizēts sadarbībā ar RTU Studentu parlamentu. Pasākumā norisinājās diskusija Tehnoloģijas cilvēka dzīvē, komunikācijā un nākotnē, kuru interesenti varēja vērot tiešraidē. Noslēguma pasākumā viesojās tādas spožas personas kā Valsts prezidenta ārštata padomniece zinātnes un izglītības politikas jautājumos Ieva Siliņa, plašākā medicīnas izglītības un tehnoloģiju centra Baltijā direktore Ieva Šlēziņa, kā arī RTU Zinātņu prorektors Tālis Juhna.

Vairāk par Zinātnes mēneša 2020 norisi