Pārlekt uz galveno saturu
Konferences, semināri
Ziņas
Pētniecība

Latvijas ģimenes ārstu praksēs līdz pat 50 % pacientu novērojami angioveģetodistonijas simptomi, un, neskatoties uz šo simptomu pieaugumu, jo sevišķi jaunu cilvēku vidū, ārstu zināšanas un prasmes šo traucējumu ārstēšanā ir nepietiekamas, secināts RSU aizvadītajā konferencē Angioveģetodistonija – tās diagnostika un ārstēšana, kas trešdien, 17. maijā, RSU pulcēja ap 700 veselības aprūpes speciālistu un citu interesentu.

distonija-konference00-lead.jpg

"Kaut gan angioveģetodistonija ir ļoti izplatīta, Latvijā tā tiek maz diagnosticēta un ir atstāta novārtā. Latvijā šo traucējumu ārstēšanā labi rezultāti ir RSU Psihosomatikas un psihoterapijas klīnikas ārstiem, bet pacientu ir daudz vairāk. Tādēļ klīnikas ārsti un RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras docētāji dalījās savās zināšanās un pieredzē ar plašu kolēģu loku: pediatriem, ģimenes ārstiem, kardiologiem, neirologiem u. c.," uz jautājuma aktualitāti norāda RSU profesore Gunta Ancāne.

distonija-konference01-lead.jpg

Angioveģetodistonijas etiopatoģenēze balstās uz hronisku emocionālu stresu, un šo traucējumu pamati tiek ielikti jau bērnībā. Slimība arvien biežāk tiek novērota primārās aprūpes pacientu vidū, un ģimenes ārstu lielā interese par konferenci pierāda nepieciešamību pēc padziļinātām zināšanām par šo traucējumu cēloņiem, diagnostiku un ārstēšanu.

distonija-konference02-lead.jpg

Konferenci organizēja RSU Psihosomatikas un psihoterapijas katedra un klīnika, RSU Tālākizglītības fakultāte, Latvijas Pediatru asociācija, Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija, Latvijas Psihosomatikas un psihoterapijas asociācija, Sabiedrības veselības fonds, kā arī A/S Olainfarm.