Starptautiskā sadarbība
Sabiedrības veselība

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 14.–15. septembrī, Rīgas ostā piestāja īpašs buru kuģis, uz kura klāja pulcējās jaunuzņēmēji, kas divu nedēļu garumā attīstīta inovatīvus produktus un pakalpojumus Eiropas tirgum. Šis veselības jomas IT jaunuzņēmumu akselerators, saukts par e-Boat Bootcamp 2019, tiek īstenots Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (European Institute of Innovation and Technology) veselības atzara (EIT Health) paspārnē, kura pārstāvji Latvijā ir Rīgas Stradiņa universitāte (RSU).

Pasākumā e-Boat Bootcamp 2019 piedalās kopumā 12 komandas no dažādām Eiropas valstīm, un to idejas saistītas ar dažādu e-risinājumu ieviešanu veselības jomā. Vispirms dalībnieki sešu nedēļu garumā tiešsaistē izgāja ar uzņēmējdarbību un start-up attīstību saistītas mācības, un tikai tad ceļā devās peldošais akselerators. Maršruta sākumposmu no Gdaņskas līdz Rīgai dalībnieki veica buru kuģī, bet otru ceļojuma daļu – no Rīgas uz Stokholmu un, visbeidzot, Tallinu – jau satiksmes prāmjos.

Ierodoties Rīgā, komandas vispirms iepazina pilsētu, Latvijas biznesa vidi un jaunuzņēmumu ekosistēmu Latvijā. Otrajā pasākumā dienā e-Boat Bootcamp komandas tikās ar nozares ekspertiem, lai saņemtu atgriezenisko saiti un ieteikumus savām biznesa iecerēm no pieredzējušiem praktiķiem. Dodoties tālāk uz Stokholmu ar satiksmes prāmi, profesionāļu komandas ar saviem risinājumiem iepazīstināja arī nejauši satiktus pasažierus, gūstot arī skatījumu no malas.

RSU par EIT veselības jomas pārstāvniecību Latvijā (EIT Health Hub Latvia) kļuva pērn decembrī, un kopš šī laika norisinājusies jau virkne saistīto notikumu, piemēram, informatīvi semināri akadēmiskās un biznesa vides pārstāvjiem un Veselības demohakatons.

EIT_Health_Logo.png