Preses relīzes

Uz vienas skatuves tiekoties ērģelniecei Ivetai Apkalnai, mūziķim Renāram Kauperam, Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas bērnu korim un Eināra Lipska instrumentālajai grupai, šoruden 3. oktobrī ar sirsnīgu, enerģijas pilnu koncertu Viens prāts ar otru tiks atklāta Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulas koncertsezona.

To, kā Renāra Kaupera dziesmas skan Hamburgas Elbas filharmonijas Goda ērģelnieces Ivetas Apkalnas un bērnu kora izpildījumā deju uzvedumā, klausītājiem bija iespēja izbaudīt pērn Latgales vēstniecībā GORS notikušajā starptautiskā ērģeļmūzikas festivāla ORGANismi atklāšanā. Lielās intereses dēļ šogad festivāla komanda nolēmusi atkārtot uzveduma Viens prāts ar otru izrādes – 2. oktobrī koncertuzvedums būs skatāms Rēzeknē, bet 3. oktobrī, atklājot jauno koncertsezonu, Rīgā, RSU aulā. Koncertuzdevuma Viens prāts ar otru sākums 3. oktobrī plkst. 18.30. Biļetes pieejamas SIA Biļešu Paradīze kasēs un mājaslapā.

RSU aula, kas zināma arī kā Pārdaugavas koncertzāle, var lepoties ne vien ar Steinway koncertflīģeli, bet kopš pērnā gada arī ar īpašām digitālajām ērģelēm. "Pasaulslavenās ērģelnieces Ivetas Apkalnas iesvētītas, tās pavērušas koncertzālei jaunus muzikālus apvāršņus. Ērģeļu monumentālais skanējums lieliski papildina akadēmiskos pasākumus, taču vienlaikus tās ievērojami dažādojušas RSU aulas koncertdzīvi. Tās skanējušas gan kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, gan, kā sagaidāms koncertā Viens prāts ar otru, kopā ar māksliniekiem, kas vēl ir skolēni," stāsta RSU aulas vadītāja Astra Puriņa.

Esot uz šī radošā viļņa, tapusi ideja arī par RSU veltījumu Latvijas simtgadei – koncertu Teic, kur zeme tā, kurā skanēs mūzika no iemīļotākajām latviešu kinofilmām. Šis koncerts paredzēts novembrī, un uz vienas skatuves pulcēs solistus Ēriku Egliju un Gintu Andžānu, kā arī RSU tautas deju ansambļa Ačkups un kora Rīga dalībniekus.