Tiesības

Kinoteātrī Splendid Palace 26. maijā notika Latvijas Republikas Satversmes simtgadei veltītās izglītojošās filmas Atver Satversmi pirmizrāde, uz kuru bija aicināti filmas veidotāji, juristi, kuri ierunājuši filmas tekstu, un citi viesi. Filmas mērķis ir interaktīvā veidā izglītot pēc iespējas plašāku sabiedrības daļu par valsts konstitucionālajiem pamatiem.

Filma tapa pēc žurnāla Jurista Vārds redakcijas iniciatīvas sadarbībā ar Latvijas Republikas Satversmes tiesu, kā arī ar plašu Latvijas juristu saimes atbalstu un iesaisti. Filmas režisors ir Juris Sējāns, bet projektu vadīja Dina Gailīte, Sannija Matule un RSU Juridiskās fakultātes lektore Dita Plepa. Filmas tapšanā piedalījās arī RSU Juridiskās fakultātes profesori Jānis Grasis, Uldis Ķinis un Andrejs Vilks, asociētais profesors Aldis Lieljuksis un citi.

Gan RSU Juridiskās fakultātes studenti, gan citi interesanti aicināti iepazīties ar filmu.

trijnieks.jpg

Juridiskās fakultātes dekāns profesors Jānis Grasis (no kreisās), profesors Uldis Ķinis un asociētais profesors Aldis Lieljuksis filmas pirmizrādē.
Foto: Toms Norde

torte.jpg