Pārlekt uz galveno saturu
Konferences, semināri

No 30. maija līdz 2. jūnijam Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, notiks Eiropas Pediatrijas oftalmoloģijas (EPOS) konference. EPOS konference notiek vienu reizi gadā, katrā reizē izvēloties citu valsti. Baltijā konference notiek pirmo reizi.

epos_2019_logo.png

Konferences atklāšanā 31. maijā ar uzrunu uzstāsies arī Rīgas Stradiņa universitātes rektors profesors Aigars Pētersons.

Tā kā bērni, tāpat kā pieaugušie slimo ar ļoti dažādām acs slimībām, tad konferencē būs ļoti dažādas oftalmoloģijas subspecialitāšu sesijas. Speciāla sesija konferencē tiks veltīta redzes un asu skrīningam, un EUSCREEN projektam, kas pēta un apkopo dažādu valstu pieredzi redzes un acu skrīningos. EUSCREEN projektā uzsvērts, ka visiem bērniem Eiropā un pasaulē būtu jābūt vienādām iespējām izdarīt redzes skrīningu, kuram būtu jābūt ātram, efektīvam izmaksās un jāsniedz informācija, kuriem bērniem jānokļūst pie pediatrijas oftalmologa.

Konferencē daudz laika tiks veltīts retām slimībām, to diagnostikai un ārstēšanai. Speciāla sesija būs veltīta Reto acu slimību tīkla (ERN-EYE) darbam, pacientu iespējām konsultēties ar dažādu valstu un slimību ekspertiem Reto acu slimību tīkla panelī (ERN-EYE CPMS panel).
 
Eiropas Pediatrijas oftalmoloģijas asociācija kopā ar Bērnu Klīnisko universitātes slimnīcu pirms un pēc konferences organizēs trīs seminārus.

  • Okuloplastiskās ķirurģijas dzīvā tiešraide, kurā konsultēs, operēs un diskutēs okuloplastiskais ķirurgs Arturs Klets (Artur Klett) no Tallinas Centrālās slimnīcas un orbītas ķirurģe Karla Halupka (Karla Chaloupka) no Šveices.

  • Latvija ir viena no divām valstīm Austrumeiropā, kurās iespējama intraarteriālā ārstēšana oftamoloģijas audzēju gadījumos. Oftalmoloģijas profesors Fransiss Munjē (Francis Munier), hematoonkoloģijas profesore Maja Beka-Popoviča (Maja Beck-Popovic) no Lozannas (Šveice) kopā ar invazīvo radiologu, RSU profesoru Kārli Kupču un radioloģi Sarmīti Dzelzīti no Latvijas vadīs semināru par retinoblastomas diagnostiku, ārstēšanu, kontraversijām un vadlīnijām.

  • Svētdien, pēc konferences, Vājredzības un smadzeņu redzes problēmu speciālisti Ričards Boumens (Richard Bowman) no Lielbritānijas, Nirandžans Pehere (Niranjan Pehere) no Indijas kopā ar Latvijas ārstiem un redzes pedagogiem stāstīs, konsultēs un diskutēs par smadzeņu redzes problēmām, kas var tikt diagnosticētas priekšlaikus dzimušiem bērniem, metabolo slimību pacientiem, kā arī dažādu sistēmisku un acs sindromu gadījumos.

Konferencē piedalīsies daudzi ievērojami Eiropā un pasaulē zināmi pediatrijas oftalmoloģijas, neirooftalmoloģijas, oftalmoonkoloģijas speciālisti, citu oftalmoloģijas subspecialitāšu eksperti, kā arī neonatologi, radiologi, invazīvie radiologi un redzes skolotāji.

Rīgas Stradiņa universitāte ir konferences atbalstītāju vidū.