Jubilejas
Konferences, semināri

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) 65 gadu jubilejas Senāta svinīgajā sēdē, kas notika 18. septembrī, tika pasniegti Ministru kabineta, Izglītības un zinātnes ministrijas un Veselības ministrijas atzinības un pateicības raksti RSU docētājiem, kā arī vadības un administrācijas pārstāvjiem.

Zinātnes departamenta direktoram asoc. prof. Uldim Berķim tika pasniegts Izglītības un zinātnes ministrijas atzinības raksts – par nozīmīgu ieguldījumu RSU zinātniskās kapacitātes veicināšanā, vadot Zinātnes departamentu.

uldis-berkis-rsu-65-sede-lead-RSU.jpg

No kreisās: izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile pasniedz Izglītības un zinātnes ministrijas atzinības rakstu RSU asoc. prof. Uldim Berķim.

Kuri ir nozīmīgākie darbi, ko līdz šim esat paveicis savā amatā, vairojot RSU sasniegumus?

Man bijusi iespēja līdzēt darbā mūsu zinātniekiem un zinātnes atbalsta personālam, kuri ir radījuši RSU sasniegumus. Zinātnes jomas darbība balstās gan tradīcijās, kuras RSU ir īpaši dziļas, gan ikdienas sadarbībā ar pētniecības personālu. Paldies par augsto novērtējumu, tātad mūsu kā administratīvā departamenta darbs ir bijis noderīgs.

Ko plānojat paveikt tuvākajā laikā RSU attīstības veicināšanai?

Plānojam pabeigt tehnisko darbu RSU jaunās pētniecības stratēģijas izstrādē. Tas ir būtisks izaicinājums, jo aktuālā plānošanas perioda zinātnes atbalsta instrumenti valsts līmenī ir fragmentēti. Jauna tipa reģionālām stratēģijām kā Viedā specializācija raksturīgi daudznozīmīgi mērķi, Eiropā vēl nav pieredzes tādu stratēģiju realizācijā, kurām vienlaicīgi jānodrošina reģionāla kohēzija un izcilības veicināšana.

Kāpēc, jūsuprāt, Rīgas Stradiņa universitāte ir labākā universitāte Latvijā?

RSU ir kompakta, efektīva universitāte. Problēmas risina dinamiskas komandas. Vērojot Latvijas augstskolu panorāmu, redzams, ka RSU izceļas ar efektīvu zinātnes, izglītības un inovāciju ekosistēmu, kas savukārt optimāli iekļaujas nacionālā, reģionālā un Eiropas zināšanu apritē.