Darbiniekiem

Mīļā RSU kopiena!

Ar dziļām sāpēm mēs sekojam līdzi ziņām no Izraēlas. Tā ir valsts, ar kuru mūs vieno ciešas saites, kuras pilsoņus – aizrautīgus un centīgus studentus un vieslektorus – esam uzņēmuši Latvijā, Rīgas Stradiņa universitātē.

Tagad daudzi no viņiem ir pakļauti mobilizācijai un tiks iesaukti armijā. Mūsu Izraēlas studenti un pasniedzēji būs spiesti pārtraukt studiju procesu un doties palīgā savai tēvzemei.

Arvien vairāk mūsējo tiek ierauti kara šausmās dzimtenē, bet daudzus, kas patvērušies citās valstīs, ievaino naida runa un neiecietība. Rīgas Stradiņa universitāte nosoda terorismu un vardarbību jebkurā formā, gan fizisku, gan verbālu. Mēs aicinām ikvienu ieraudzīt un apzināties cilvēku ciešanas, kas ir šī briesmīgā kara pamatā. Mēs vēlamies, lai universitāte būtu droša vieta visiem.

Mēs dalām ciešanas ar mūsu studentiem un viņu ģimenēm, un ceram, ka šis karš drīz beigsies.

RSU rektors
prof. Aigars Pētersons