Ziņas

Lai atvieglotu jurisprudences studentu pētniecisko darbu izstrādi, kā arī paaugstinātu to kvalitāti, Latvijas Jauno zinātnieku apvienība un Latvijas Nacionālā bibliotēka īpašā kopprojektā Pētnieciskā darba rakstīšanas skola bakalaura, maģistra un doktora studiju līmeņa studentiem piedāvā četras bezmaksas nodarbības, kuras vadīs Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Juridiskās fakultātes lektore Kitija Bite. Pirmā nodarbība paredzēta 7. martā.

Jurisprudences studentiem profesijas standarts paredz pētījuma veikšanu, bet šajos darbos ne vienmēr tiek pievērsta uzmanība pētījuma dizainam un metodoloģijai. Nodarbību cikls mērķēts uz to, lai padziļinātu studentu izpratni par pētnieciskā darba būtību, avotu zinātnisko ticamību un atlasi, zinātnes elementu klātbūtnes nepieciešamību, pētniecības metožu apzināšanu un izmantošanu.

Nodarbības norisināsies 7., 14., 21. un 28. martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB), un katra no tām strukturēta divās daļās: teorētiskajā un praktiskajā. 7. martā paredzēts pievērsties pētījuma plānošanai, pētījuma robežu noteikšanai (temats, objekts, priekšmets, satura rādītājs), 14. martā nodarbības uzmanības centrā būs darba problēmas izvirzīšana, mērķa noteikšana, uzdevumi mērķa sasniegšanai, 21. martā lektore pievērsīsies pētījuma jautājumiem un metodēm, savukārt cikla noslēdzošajā lekcijā 28. martā skatīs pētījuma izstrādes nianses, rezultātus, to noformēšanu un prezentēšanu.

Katrā nodarbībā būs pieejamas LNB darbinieku konsultācijas. Studenti var izvēlēties, vai apmeklēt vienu lekciju vai visu ciklu.

Iepriekš pieteikties uz šo bezmaksas ciklu nav nepieciešams. Ja rodas jautājumi, aicinām sazināties ar nodarbību cikla vadītāju, RSU lektori Kitiju Biti: kitija[pnkts]biteatrsu[pnkts]lv.