Sociālais darbs

15. oktobrī Mīkola Romera Universiātē Viļņā svinīgā ceremonijā tika atklāta starptautiskā maģistra studiju programma Sociālais darbs ar bērniem un jauniešiem. Pie kopīgas studiju programmas sagatavošanas un ieviešanas jau kopš 2011. gada strādā M. Romera Universitātes Sociālo tehnoloģiju fakultāte sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitātes Labklājības un sociālā darba katedru.

Uz programmas atklāšanas ceremoniju Viļņā devās Labklājības un sociālā darba katedras pasniedzēji asoc. prof. Lolita Vilka, lektore Ilvija Razgale, asoc. prof. Andris Vilks, asistenta p. i. Silva Poiša un programmas vadītāja Marika Smirnova.

Atklāšanas ceremonijā, novēlot ilgtspējīgu attīstību starptautiskajai studiju programmai, studentus un mācībspēkus sveica M. Romera Universiātes prorektors asoc. prof. Giedrs Viļūns, prodekāne asoc. prof. Ina Pilkauskaite-Valickiene, Sociālo tehnoloģiju fakultātes dekāne prof. Leta Dromantiene, RSU Labklājības un sociālā darba katedras vadītāja asoc. prof. Lolita Vilka u. c.

Maģstra studiju programmas Sociālais darbs ar bērniem un jauniešiem apgūšanā piedalās studenti no Latvijas, Gruzijas un Lietuvas. Starptautiskā studentu grupa līdz ar programmas atklāšanu uzsāka divu nedēļu garu intensīvo klātienes studiju programmu, kura turpināsies ar apmācību e-vidē. Studenti uzsākuši šādu studiju kursu apguvi gan Latvijas, gan Lietuvas pasniedzēju vadībā:

• Theoretical Models of Social Work,
  • Social Work Research methodology,
  • Professional Development and Supervision in Social Work,
  • Interactive Methods Working with Children and Youth.

Pirmajā klātienes studiju nedēļā studenti ne tikai apmeklēja lekcijas, bet arī devās institūciju vizītē, kur tika apmeklēti Viļņas Bērnu socializācijas centrs un SOS Bērnu ciems. Institūciju darbinieki studentus iepazīstināja ar institūcijas pamatdarbību, mērķa grupu, instutūciju regulējošo likumdošanu un sniedza citu vērtīgu informāciju.

2014./15. akadēmiskā gada otrajā semestrī starptautiskā studentu grupa dosies uz Rīgas Stradiņa universitāti, lai piedalītos divu nedēļu intensīvajā klātienes studiju apgūšanas ciklā, kurā studiju kursus nodrošinās latviešu un lietuviešu pasniedzēji.