Attīstība

2. novembrī Rīgā, Kristapa ielā 30, jaunās telpas atklāja Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnika un katedra. Vienlaikus savu grāmatu Vecākiem. Par sevi un bērniem: Atziņas un ieteikumi, lai bērns augtu vesels un laimīgs atvēra klīnikas un katedras vadītāja profesore Gunta Ancāne.

RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnika un katedra ir pozitīvu pārmaiņu procesā, pārceļoties no savām iepriekšējām telpām Kapseļu ielā 23 uz jaunām, daudz plašākām un pieejamākām telpām Kristapa ielā 30.

Tās nav tikai jaunas telpas, bet gan daudz plašāka iespēja sasniegumiem pētniecībā, studentu apmācībā un darbā ar pacientiem. Salīdzinot šā gada pirmā pusgada datus ar pagājušā gada šādu pašu periodu, redzams, ka klīnikā individuālo terapiju vizīšu skaits pieaudzis par 57 % . Tas liecina, ka Latvijas iedzīvotāji vairāk apzinās savas emocionālās veselības vērtību un ir kļuvuši gudri meklēt ārsta psihoterapeita palīdzību, lai sakārtotu savu fizisko veselību un vienlaicīgi, atbrīvojoties no emocionāliem kompleksiem, realizētu līdz šim neizmantoto savas dzīves potenciālu. Stereotipizācija – ka došanās pie psihoterapeita ir asociējama ar slimību, nespēju funkcionēt – mazinās.

Grāmatā vecākiem profesore Gunta Ancāne raksta par pašcieņu kā laimīgas dzīves pamatu un balstu, kā veidot bērna pašcieņu un atbildību par saviem lēmumiem, par to, vai pastāv bērna niķi, kā tos skaidrot un ko ar tiem iesākt, un vēl citām būtiskām tēmām, kā izaudzināt laimīgu bērnu.

Klīnikas jauno telpu un profesores grāmatas atklāšanā piedalījās arī RSU rektors profesors Jānis Gardovskis, veselības ministre Anda Čakša un AS Latvijas valsts meži prezidents Roberts Strīpnieks.