Tradicionālie pasākumi

Jau gandrīz ierasts kļuvis tūlīt pēc ārvalstu studentu Orientācijas nedēļas rīkot ātrās draudzēšanās pasākumu Speed Friending, kas sniedz iespēju Rīgas Stradiņa universitātes latviešu un ārvalstu studentiem satikties un iepazīties.

Arī šoreiz pasākums noris virtuālā vidē, tātad dalībnieki var pievienoties no dažādām pilsētām un valstīm. Īsi pirms plkst. 16.00 platformai Zoom sāk pieslēgties visi iepriekš pieteikušies un ielūgumu saņēmušie studenti. Izskan pirmie joki par to klusumu, kas valda par spīti dalībnieku skaitam, un pamazām šie joki pārvēršas pirmajās sarunās par tikko iesākušos studiju semestri un lekcijām, kas vēl jāapmeklē uzreiz pēc pasākuma. Tā, šķiet, ir viena no iepriekš neparedzētajām priekšrocībām attālinātajām studijām un tiešsaistes pasākumiem – nav jāuztraucas ne par laiku, ko parasti nāktos pavadīt ceļā no vienas vietas uz citu, ne sastrēgumiem, tāpēc ļoti viegli var brīdī starp divām lekcijām pieslēgties pasākumam un visu paspēt.

participants_3.png

Kopā Speed Friending pievienojas 38 dalībnieki, kuri gatavi sākt ar pirmo aktivitāti – iepazīšanos. Viņi tiek sadalīti grupās pa pieciem dalībniekiem, iepazīstina sevi ar grupas biedriem un visi atbild uz pāris jautājumiem, kurus laicīgi sagatavojuši organizatori. Kad tas paveikts, viņi nonāk jaunās grupās un atbild uz jauniem jautājumiem. Pēc trešās reizes visi ir gatavi pievērsties galvenajai Speed Friending daļai.

Arī tā tiek organizēta, izmantojot breakout rooms funkciju. Šoreiz katrā telpā nonāk pa diviem dalībniekiem. Ir daudz uzdodamu un atbildamu jautājumu, bet ierobežots laiks, pirms studenti nonāk jaunā telpā ar citiem sarunu partneriem. Daži dalībnieki atzīst, ka jautājumu vietā izvēlas apspriest tikko sākušos semestri un tā pirmās lekcijas. Studijas – viens temats, kas kopīgs visiem dalībniekiem.

Tā kā nepieciešams atcerēties arī par fizisko aktivitāti, tiek izspēlēta arī dārgumu medību spēle, kurā visiem dalībniekiem telpā sev apkārt jāatrod un pārējiem jāparāda priekšmets, kas atbilst kādam konkrētam aprakstam. Mīļākā krūze? Kaut kas dzīvs? Iecienītākie saldumi? Visiem ir kas tāds, ko parādīt. Brīdī, kad jāatrod kaut kas auksts, viens dalībnieks atver logu un no palodzes paņem sniega piku – ir taču ziema. Visi spēj atrast arī ko tādu, kas rāda atspulgu, un pēkšņi visi šajos atspulgos var saskatīt arī paši sevi. Tas sniedz tik ļoti vajadzīgo kopības un vienotības sajūtu, kura šajā laikā mēdz būt nepietiekama.

Organizatori – RSU Starptautisko sakaru departaments, Studējošo pašpārvalde un Ārvalstu studentu asociācija – cer, ka dalībnieki tiešām izbaudīja šo pasākumu un iepazina jaunus un vēl nesatiktus studentus no citām valstīm un Latvijas.

Tiksimies nākamajā pasākumā!