Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem

22. aprīlī, atzīmējot RSU Studējošo pašpārvaldes (SP) 29. dzimšanas dienu, norisinājās ikgadējā RSU SP Gada balvas Zelta pakavs ceremonija, kurā tika sveikti un godināti 11 nozīmīgākie un krāšņākie notikumi, cilvēki un organizācijas, kas iepriekšējā gadā snieguši patiesi lielu vērtību RSU SP attīstībā.

Pēc gada pauzes RSU SP Gada balvas svinīgā ceremonija norisinājās greznā klātienes pasākumā vietā Fantadroms, kur pulcējās RSU SP padomes biedri, valdes locekļi, aktīvisti, vecbiedri, universitātes vadības pārstāvji, kā arī viesi no citām pašpārvaldēm un sadarbības partnerorganizācijām.

zelta_pakavs_2022_ban.png

Gada pakavs 2022

 • Grozījumi nolikumā Par Rīgas Stradiņa universitātes studiju maksas atlaidēm un studiju maksas atlaižu gradācijas ieviešana

RSU SP un studējošo iniciatīvas virzīti, sociālo zinātņu fakultāšu studējošie un RSU SP pārstāvji, iesaistoties aktīvās diskusijās un viedokļa paušanā, pieņēma, ka sociālo zinātņu fakultāšu studējošo piešķiramās studiju maksas atlaides ir nepieciešams gradēt. Izmaiņas nodrošina studiju maksas atlaides saņemšanas iespēju gan 100 %, gan arī mazākos apmēros, sniedzot iespēju lielākam studējošo skaitam pretendēt uz atbalstu studiju maksas segšanā.

Gada izaugsme 2022

 • Studiju programmas Medicīna otrā gada studente Alise Antuanete Sniķere

Iesaistījusies RSU SP kopš savām pirmajām studiju dienām, Antuanete ik mirkli spēra drosmīgus un iedvesmojošus soļus uz priekšu kā aktīvists, turpinājumā kā lieliska projektu vadītāja un, galu galā, kā SP zinātnes virziena vadītāja. No zinātnes entuziasta līdz lieliskam vadītājam – tāds ir stāvais Antuanetes ceļš pa pašpārvaldes kāpnēm.

Gada iedvesma 2022

 • Studiju programmas Fizioterapija otrā gada studente Ance Mistre

Ance izstaro nerimstošu enerģiju un labestību. Viņa iedrošina ikvienu līdzās esošo cilvēku iesaistīties un darīt vairāk, sevi izaicinot un pilnveidojot RSU SP. Parādot arī savus drosmīgos soļus pretī izaugsmei un izstarojot savu patiesumu, Ance iedvesmo gan pirmkursniekus, gan pašpārvaldes kolēģus!  

Gada vecbiedrs 2022

 • Artūrs Kaļva

Artūrs ir RSU SP patriots un cilvēks, pie kura vērsties, kad nepieciešams kāds patiesi vērtīgs, nozīmīgs viedoklis vai pieredzes stāsts. Artūra ceļš RSU SP ir visai bagāts – domnieks, RSU SP sociālā virziena vadītājs, 2015. gada RSU SP valdes priekšsēdētājs un patlaban Absolventu asociācijas pārstāvis. Lai vai cik gadi pagājuši, Artūrs vienmēr ir tepat blakus un gatavs mums palīdzēt!

Gada draugs 2022

 • IT departaments

Sākoties studijām attālināti, "RSU Informācijas tehnoloģiju departaments" bija plaši dzirdēts vārdu salikums ikviena studējošā ikdienā. Kļūdas programmās, atjauninājumi un uzlabojumi, IT jautājumi un vēl, un vēl. IT departamenta kolēģi ir draudzīgi atbildējuši uz studējošo palīgā saucieniem, mierīgā veidā atrisinot jebkuru problēmu ar viena zvana palīdzību. Vēlam arī turpmāk saglabāt tikpat mierīgu garu un vēlmi palīdzēt studējošajiem brīžos, kad mums to visvairāk vajag!

Gada atbalstītājs 2022

 • Veselības aprūpes kompānija Roche Latvia

Apvienojot spēcīgu pozīciju farmācijas un diagnostikas jomā, Roche Latvia ir bijis uzticams atbalstītājs un palīgs RSU International Student Conference 2022 tapšanā – uzņēmums atbalstīja konferenci ne tikai finansiāli, bet arī palīdzēja veidot kvalitatīvas paneļdiskusijas par digitalizāciju veselības aprūpē un personalizētu veselības aprūpi. Roche Latvia pārstāvji labprātīgi iesaistījās arī RSU ISC 22 Talks – raidierakstu veidošanā par tādu sabiedrībā, veselības aprūpē un zinātnē nozīmīgu jautājumu kā sekundāra datu izmantošana. Veiksmīga un vērtīga sadarbība, kuru nākotnē tikai stiprināt un stiprināt!  

Gada zinātniskais pulciņš 2022

 • Ķirurģijas zinātniskais pulciņš

2021./22. akadēmiskajā gadā Ķirurģijas zinātniskais pulciņš sniedza un vēl joprojām sniedz iespēju ikvienam biedram vai apmeklētājam piedalīties starpdisciplinārās teorētiskajās sēdēs un daudzveidīgās praktiskajās sēdēs. Akadēmiskā gada sākumā katram biedram tika sagatavots šūšanas komplekts ar instrumentiem, kas sniedza iespēju trenēt praktiskās iemaņas arī attālināti. Ir norisinājušās divas praktiskās kopsēdes ar ārvalstu ķirurģijas studentu pulciņu, kā arī praktiskā sēde ķirurģiskajā klīnikā Aiwa. Pulciņš paguvis piedalīties Jauno mediķu akadēmijā, izglītojot 170 topošos mediķus un organizējis divas darbnīcas RSU ISC ietvaros. Ķirurģijas SZP biedri un apmeklētāji ir izstrādājuši aptuveni 35 pētījumus šā gada laikā, bet gads vēl nav beidzies!

Gada inovācija 2022

 • Psiholoģiskais atbalsts

Attālinātās studijas un mainītā ikdiena neapšaubāmi ietekmēja studējošo psiholoģisko stāvokli. Lai sniegtu palīdzību, RSU Karjeras centrs visa gada garumā piedāvāja iespēju vērsties pēc atbalsta un saņemt psihologa konsultācijas ikvienam studējošajam bez maksas noteiktā apjomā. Studējošie tika motivēti turpināt tiekties pēc mērķiem, būt elastīgiem dažādās situācijās, tika risināti ar studiju izvēli saistītie jautājumi, sarežģījumi un grūtības. Pēc atbalsta 2021. gada laikā vērsās vairāk nekā 100 studējošo, un šis atbalsts kļūst arvien pieprasītāks! Ceram, ka arī turpmāk šī inovācija kalpos par iemeslu augt un attīstīties, lai vēl vairāk atbalstītu gan studējošos, gan docētājus ikdienā, kad tas ir visvairāk nepieciešams!

Gada aktīvists 2022

 • Studiju programmas Medicīna otrā gada studente Anna Niedra

Anna ir bijusi daļa no gandrīz ikviena RSU SP 2021. gada pasākuma. Ar savu enerģiju viņa spēj piepildīt telpu, sniedz palīdzību, neko neprasot pretī, un vienmēr ir gatava dalīties ar noderīgām idejām. Anna patiesi ir pievienotā vērtība RSU SP!

Gada ķeza 2022

 • Klātienes studiju atsākšanās rudens semestrī

2021. gada rudens semestri ikviens studējošais gaidīja ar lielu nepacietību, jo palielinājās cerība atsākt pilnīgas klātienes vai vismaz hibrīdvarianta studijas. Ņemot vērā apstākļus, epidemioloģiski drošu apstākļu nodrošināšana bija prioritāte, tādēļ klātienes studijas lielai daļai studentu palika tikai kā cerība. Lai gan universitāte ļoti veiksmīgi pielāgojās situācijai, kad bija nepieciešams īsā laikā pāriet uz attālināto studiju procesu, atgriešanās klātienē nāca ar lielām neskaidrībām un jautājumiem par studiju procesa formātu.

Gada gliemezis 2022

 • Rehabilitācijas fakultātes pasažieru vilciena atlaides

2019. gadā radās ideja par to, ka Rehabilitācijas fakultātes studējošajiem nepieciešams nodrošināt vilciena atlaides, lai brauktu praksē uz Jūrmalu, kas atvieglotu studējošo ikdienu, un tas būtu izdevīgi arī AS Pasažieru vilciens lielā braucēju skaita dēļ. Šo darbu aizsāka tābrīža RSU SP valdes priekšsēdētājs, pēc tam to pārņēma 2020. gada ārlietu virziena pārstāvis. Gan pandēmijas, gan citu iemeslu dēļ darbs apstājās, savukārt 2021. gadā ārlietu virziena vadītājs iesaistīja arī Latvijas Studentu apvienību un sadarbības organizācijas. Darbs nav paveikts līdz šim, lai gan lēnām tas virzās uz priekšu, taču apstājas tur, kur nevajadzētu. Cerēsim, ka šis būs atspēriena punkts, lai beidzot izcīnītu nepieciešamo!

Nominantus un viesus ceremonijas laikā mūzikas skaņās pavadīja vairāki skatuves mākslinieki – klausītājus ar savu skanīgo un dūmakaino balsi priecēja JL KALMANN, samtainā balss skanējumā un harmoniskā kokles spēlē mūs ieveda koklētāja Liene Dzilna, savukārt tradicionālo RSU SP himnu Tikai tā izpildīja grupa Mēneša darbinieks un nominācijas Gada aktīvists ieguvēja Anna Niedra.

Paldies Haraldam Gertam, kurš jau piekto gadu veido mūsu īpašās balvas nominantiem!

Vēlamies teikt arī lielu un sirsnīgu PALDIES mūsu mīļajiem sponsoriem: aģentūrai Smalkais stils par galdautiem un salvetēm, Ausmeņa kebabs par dāvanu kartēm, Latvijas Roze par skaistajiem ziedu pušķiem, Fotogrāfijas muzejam par brīvbiļetēm, Dekoratīvās mākslas muzejam par brīvbiļetēm, VAIG par dāvanu kartēm, Klerr par eleganto vakara vadītājas kleitu, apgādam Mansards par grāmatām, Nutriboom par auksti kaltēto augļu un ogu paciņām, Drifta hallei par dāvanu kartēm, VR gaming par dāvanu kartēm, River cruises par dāvanu kartēm un Konditorejai Rūberts par gardiem eklēriem!

Fotogrāfijas no pasākuma

Bildes no fotostūra
 

Missing content item.