Preses relīzes

Austrumlatvijas studētgribētāju ērtībai Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) šogad nākusi klajā ar jaunu piedāvājumu – iespēju profesionālo bakalaura studiju programmu Māszinības apgūt Daugavpilī. Iepriekš Latvijas otrajā lielākajā pilsētā bakalaura grādu māszinībās pēc viena gada studijām varēja iegūt vien tie jaunie speciālisti, kuriem jau bija ielikti zināšanu pamati – 1. līmeņa augstākā izglītība. Sākot no 2019. gada rudens, sadarbībā ar Daugavpils Universitāti būs iespējams iziet pilnu medicīnas māsas profesijai nepieciešamo studiju ciklu četru gadu garumā.

Šo reģionālās attīstības soli RSU spērusi, pateicoties stratēģiskajai sadarbībai ar Daugavpils Universitāti, Daugavpils reģionālo slimnīcu un Daugavpils pilsētas domi. Jaunajiem māszinību speciālistiem, kas izvēlēsies profesiju apgūt Daugavpilī, būs pieejamas valsts budžeta finansētās studiju vietas, kā arī maksas studiju vietas. Studiju laikā būs iespēja iziet praksi reģionālajās veselības aprūpes iestādēs, tostarp Daugavpils reģionālajā slimnīcā, kur kopš 2016. gada izveidota RSU studiju un pētniecības klīniskā bāze. Programmu absolvējot, jaunie speciālisti iegūs profesionālo bakalaura grādu veselības aprūpē un māsas kvalifikāciju.

"Stiprinātā sadarbība ar partneriem Daugavpilī un šī jaunā studiju iespēja vieš pamatotu cerību, ka reģioniem būs labi sagatavotu jauno speciālistu pieplūdums – ne vien palielinātos māsu skaits, bet, tām absolvējot šo programmu, būtu arī augstāka kompetence," norāda RSU studiju programmas Māszinības vadītāja Eva Cela. "Tas ir ļoti būtiski laikā, kad medicīnas māsu skaits ir nepietiekams Latvijā kopumā un īpaši reģionos."

Austrumlatvijas studētgribētāju ērtībai – gan tiem, kuri plāno studēt māszinības, gan visu citu studiju programmu interesentiem – RSU šogad parūpējusies par iespēju iestāties augstskolā, uz galvaspilsētu nedodoties. Īpašā izbraukuma sesijā 8. un 9. jūlijā no 10.00 līdz 17.00 RSU Uzņemšanas komisija dokumentus pieņems Daugavpils Universitātē, Vienības ielā 13. Jau ziņots, ka RSU vasaras uzņemšana ir sākusies – kopš 1. jūnija studētgribētāji var reģistrēties elektroniskās pieteikšanās sistēmā uznemsana.rsu.lv, kur pamatstudiju, maģistra un doktorantūras līmenī pieejama 31 studiju programma sociālajās zinātnēs un 35 programmas veselības aprūpē un medicīnā.

Plašāka informācija par studiju programmu saturu un uzņemšanas prasībām ir pieejama RSU mājaslapā www.rsu.lv.