Pētniecība
Ziņas

30. novembrī plkst. 12.30 Rīgas Stradiņa universitātes Senāta zālē (Dzirciema ielā 16) notiks grāmatas Pētniecība: teorija un prakse atvēršanas svētki, kuros aicinām piedalīties kolēģus, studentus, interesentus.

petnieciba-monografija-rsu-gramata.jpgKolektīvajā monogrāfijā atspoguļota mūsdienu pētniecības sistēma, uzsverot pētniecības nozīmi sabiedrības ilgtspējas attīstības nodrošināšanā, tās nozīmi augstākās izglītības studiju procesā un praktiķu profesionālajā darbībā. Grāmatas septiņās nodaļās aplūkoti gan pētniecības teorētiskie pamatjautājumi, gan sniegtas konkrētas norādes pētnieciskā darba veikšanai.

Monogrāfija ir tapusi, sadarbojoties dažādu Latvijas augstskolu un ārvalstu mācībspēkiem, kas līdztekus akadēmiskajam darbam veic arī pētniecisko darbu. Tās zinātniskie redaktori ir Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore Kristīne Mārtinsone, Daugavpils Universitātes profesore Anita Pipere un Birmingemas Universitātes (Lielbritānija) pētniece Daiga Kamerāde.

Kolektīvās monogrāfijas recenzents, Pensilvānijas pavalsts universitātes (ASV) emeritētais profesors Juris G. Draguns norāda, ka kolektīvās monogrāfijas autoru kolektīvā pieredze iekļauj visus pētniecības posmus no iecerētā pētījuma temata pārvēršanas par konkrētu un īstenojamu projektu līdz dažādo izaicinājumu un šķēršļu pārvarēšanai, pētījumus īstenojot un ieviešot to rezultātus praktiskās jomās.

Savukārt Latvijas Universitātes profesors, vadošais pētnieks Ģirts Dimdiņš uzsver, ka grāmata piedāvā līdz šim pamatīgāko pārskatu par pētniecības metodoloģijas pamatprincipiem un pētniecības praktiskajiem aspektiem latviešu valodā. "Objektīva nepieciešamība pēc šādas grāmatas pētījumu metodoloģijā pastāv gan sabiedrībā kopumā, kur nereti trūkst atbilstošas izpratnes par to, kas vispār ir zinātne, zinātniskas teorijas un pētniecība, gan specifiski Latvijas augstskolās, kur to varēs izmantot atbilstošo kursu docēšanā. Grāmatā kopumā ir izdevies atrast līdzsvaru starp satura un formas kvalitāti, zinātniski augstvērtīgu un tehniski sarežģītu informāciju pasniedzot saprotamā un praktiski izmantojamā veidā," saka Ģ. Dimdiņš.

Grāmata būs noderīga augstskolu studentiem, jaunajiem un arī pieredzējušiem pētniekiem sociālo, humanitāro, veselības aprūpes un izglītības zinātņu jomā – gan tālākizglītībai, gan dažādu nozaru speciālistu ikdienas profesionālajā darbībā.