Preses relīzes

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) ir audzis jaunuzņemto studentu skaits. Pirmdien, 31. augustā, studijas RSU uzsāks 2754 jaunie studenti. Viņu vidū ir arī 401 ārvalstu students. Pērn studijas RSU uzsāka 2627 studenti.

“Jaunuzņemto studentu skaita pieaugums ir apliecinājums RSU studiju augstajai kvalitātei, starptautiskajai studiju videi un mūsu mācībspēku spējai dinamiski pielāgoties pandēmijas apstākļiem. Liels gandarījums par šogad novēroto studētgribētāju interesi par RSU sociālo zinātņu studiju programmām, kur saņēmām par 25% vairāk pieteikumu nekā pērn,” uzsver RSU rektors profesors Aigars Pētersons.

Jau pirmajās RSU uzņemšanas dienās tika aizpildītas visas 734 valsts piešķirtās budžeta vietas, turklāt atsevišķās studiju programmās uz vienu vietu pretendēja vairāk nekā 10 studētgribētāju.

Lielāko studentu interesi jau tradicionāli šovasar raisījusi studiju programma Medicīna, kur saņemti vairāk nekā 1100 pieteikumu. Starp pieprasītākajām veselības aprūpes studiju programmām šovasar bija arī Uzturs, Fizioterapija, Vecmāte, Ortozēšana protezēšana, Audiologopēdija un Ergoterapija. Tikmēr no sociālo zinātņu studiju programmām populārākās šovasar bija Psiholoģija, Sabiedriskās attiecības, Starptautiskais bizness un ilgtspējīga ekonomika, Žurnālistika un Tiesībzinātne.

Izcili noslēgusies arī RSU ārvalstu studentu uzņemšana. Kopumā studijas RSU šoruden uzsāks 401 pirmkursnieks no 31 valsts, lielākoties no Vācijas, Zviedrijas, Somijas, Norvēģijas un Itālijas. Lauvas tiesa ārvalstnieku sāks studijas programmā Medicine, otrā populārākā ir programma Dentistry, bet jaunieši uzņemti arī studiju programmās International Governance and Diplomacy, kā arī International Business and Start-up Entrepreneurship. Salīdzinājumā ar pērnā rudens uzņemšanas rezultātiem lielākais kāpums redzams medicīnas studijās, kur uzņemti par 34 % vairāk ārvalstnieku nekā pērn. Saskaņā ar piesardzības pasākumiem COVID-19 infekcijas izplatības ierobežošanai visiem ārvalstu studentiem – gan jaunuzņemtajiem, gan jau studējošajiem – ir pienākums ierasties Latvijā 14 dienas pirms studiju uzsākšanas klātienē, un šajā posmā tiem ir jāievēro pašizolācija. Kopumā RSU studē vairāk nekā 2300 ārvalstu studenti.

Par godu jaunā studiju gada sākumam 31. augustā, pulksten 15.00, RSU organizēs svinīgu Imatrikulācijas ceremoniju. Tā notiks klātienē augstskolai līdzās esošajā Iedvesmas parkā. Ceremoniju varēs vērot arī tiešraidē RSU mājaslapā gan latviešu, gan angļu valodā.

Jau ziņots, ka RSU šo akadēmisko gadu studentu un mācībspēku epidemioloģiskās drošības dēļ sāks tiešsaistē un no 5. oktobra pāries uz kombinēto apmācību procesu – studijas notiks gan klātienē, gan arī attālināti. Paralēli tam augstskola īsteno arī virkni piesardzības pasākumu COVID-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, balstoties uz četriem principiem: informēšana, distancēšanās, higiēna un personas veselības stāvokļa uzraudzība.

RSU jau četrus gadus pēc kārtas ir Latvijas augstskolu reputācijas topa līdere un viena no modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. RSU deviņās fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām ir iespējams apgūt virkni modernu sociālo zinātņu studiju programmu.

Papildu informācijai