Pārlekt uz galveno saturu
Atzinība

Piektdien, 28. septembrī, pulksten 14.00 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā (Antonijas ielā 1) tiks pasniegts augstākais novērtējums bērnu ķirurģijā – Aleksandra Bieziņa balva. Šogad to saņem Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Bērnu ķirurģijas katedras vadītājs, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ķirurgs, profesors Arnis Eņģelis. Balva piešķirta par profesora Arņa Eņģeļa mūža ieguldījumu Latvijas bērnu ķirurģijas attīstītībā un bērnu veselības veicināšanā. 

Arnis-Engelis-lead.jpg

Prof. Aleksandra Bieziņa balvai bērnu ķirurgu, profesoru Arni Eņģeli izvirzīja Latvijas bērnu ķirurgu asociācija, lēmumu atbalstīja Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, Latvijas ārstu biedrība, Veselības ministrija un Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, kā arī RSU.

Profesors Arnis Eņģelis bērnu ķirurģijā aizvadījis 42 gadus, visu darba mūžu bijis uzticīgs Rīgas Stradiņa universitātei un Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai, palīdzējis tūkstošiem pacientu, darbojies bērnu vecuma vēdera dobuma ķirurģijas jomā, ir bērnu mazinvazīvās ķirurģijas ieviesējs Latvijā, kā arī daudzu studentu, rezidentu un bērnu ķirurgu skolotājs. Profesors ir vairāk nekā 200 zinātnisko publikāciju autors. 

Profesors Arnis Eņģelis iepriekš par izcilu darbu saņēmis Andreja Priedkalna balvu, kā arī citus augstus Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas apbalvojumus. 

A. Bieziņa balva dibināta 1987. gadā ar mērķi godināt izcilus Latvijas bērnu ķirurgus par nopelniem bērnu ķirurģijas attīstīšanā, sasniegumiem praktiskajā un zinātniskajā darbā. Profesora A. Bieziņa balva ir augstākais profesionālais apbalvojums bērnu ķirurgam. Līdz šim ir pasniegtas septiņas šādas balvas: Jānim Gaujēnam, Tamārai Čēmai, Haraldam Voskim, Ērikam Jakobsonam, Jānim Dobelim, Marijai Liepiņai, Jānim Krastam.