Pārlekt uz galveno saturu
Starptautiskā sadarbība

Lai sveiktu Austrijas kolēģus ar jaunas medicīnas specialitātes – psihosomatikas – oficiālu ieviešanu un dalītos ar Latvijas un Eiropas pieredzi psihosomatiskās medicīnas jomā, Vīnē trešdien, 18. aprīlī, Austrijas Psihosomatikas un psihoterapeitiskās medicīnas biedrības rīkotajā Psihosomatikas forumā kā vadošā runātāja uzstāsies Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras vadītāja profesore Gunta Ancāne.

“Psihosomatikas kā medicīnas priekšmeta ieviešana Austrijā ir Eiropas mēroga notikums šajā specialitātē, un man lepnums, ka šajā vēsturiskajā brīdī Austrijas kolēģi aicina akadēmiķus gan no Vācijas, kur ir senas psihosomatiskās tradīcijas, gan arī Latvijas, jo esam spējuši šo specialitāti īsā laikā padziļināti attīstīt,” norāda profesore G. Ancāne.

Izpratne par dažādu psihosomatisko simptomu veidošanās iemesliem un gaitu ārstiem mūsdienās kļūst arvien būtiskāka, jo laiks, kurā dzīvojam, ir distresa, depresiju un krīžu pilns.

Profesore Gunta Ancāne

Nereti tieši emocionālais faktors ir ķermeniskās saslimšanas iemesls, un man prieks, ka Eiropā ārsti sāk atkal tvert pacientu kā kopumu, skatot ķermeni un psihi vienkopus. Tas, ka mediķi gadsimtiem ir ārstējuši slimību, nevis pacientu, ir darījis ārsta darbu daudz neefektīvāku. Ietverot redzeslaukā arī pacienta jūtas un emocijas, mēs kā ārsti spēsim cilvēkiem palīdzēt vēl efektīvāk.

Profesore G. Ancāne, Eiropas Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas ārstu asociācijas prezidente