B-Space

RSU biznesa inkubators B-Space arī šogad palīdzēs grantu programmas Rīgas drosmes grants laureātiem sākt uzņēmējdarbību, nodrošinot konsultatīvu atbalstu, kā arī piedāvājot iespēju startēt inkubācijas programmā. 2020. gadā sadarbība plānota ar trijiem granta saņēmējiem.

“Esam priecīgi jau otro gadu piedalīties šajā programmā, un, pateicoties tam, ka inkubators šogad ir ar vērienu sācis savu darbību, varam piedāvāt atbalsta iespējas arī citiem biznesa uzsācējiem ārpus RSU. Rīgas Drosmes granta saņēmēji novērtē RSU plašo ekspertīzi medicīnā un sociālajās zinātnēs, tāpēc varam ar universitātes resursiem atbalstīt inovatīvas idejas un uzņēmīgus cilvēkus.”

B-Space vadītājs Kristaps Zaļais

Inkubatora atbalstu saņems Mundo tray – ergonomiska servēšanas paplāte viesmīļiem, DoctoWell – klīniku vadības un e-pierakstu platforma, kā arī Sqrino – pretviltojumu iepakojums.

Pēc vairāk nekā 50 ideju prezentāciju vērtēšanas vēlmi sadarboties ar RSU biznesa inkubatoru izrādīja astoņi biznesa ideju autori, ar kuriem B-Space noslēdza vienošanos par potenciālo sadarbību – konsultatīvo atbalstu, taču grantu saņēma trīs topošie uzņēmēji. Kopumā Rīgas drosmes grantā startēja 66 biznesa ideju autori gan individuāli, gan komandās.

Rīgas drosmes grants piedāvā gudrās naudas atbalstu, piešķirot katram no 25 programmas laureātiem finansējumu 2000 EUR apmērā un nodrošinot sadarbību ar kādu no septiņiem Rīgā esošajiem augstskolu biznesa inkubatoriem, tostarp RSU biznesa inkubatoru B-Space. Grantam drīkst pieteikties fiziskas personas, kuras ir sasniegušas 18 gadu vecumu un ir izturējušas LIAA organizētā konkursa Ideju kauss pirmo kārtu. To organizē Rīgas dome sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru.