Atzinība

Topošo mediķu ikgadējā zināšanu pārbaudē – Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) XIII Baltijas Anatomijas olimpiādē, kas norisinājās 19. un 20. maijā, –triumfējusi RSU komanda The Big Bone Theory. Otrajā vietā – AlaeQuinque no Lietuvas Veselības zinātņu universitātes, savukārt trešo vietu ieguva RSU komanda Let's make mama proud. Simpātiju balvu saņēma Tartu Universitātes komanda Jolly Roger.

anatomijas-olimpiade-RSU-2016.jpg

Olimpiāde, ko tradicionāli rīko RSU Medicīnas fakultātes 2. un 3. kursa studenti kopā ar RSU Studējošo pašpārvaldi un RSU Anatomijas un antropoloģijas institūtu profesores Māras Pilmanes vadībā, šogad pirmoreiz norisinājās starptautiskā līmenī ar dalībniekiem gan no Latvijas, gan Igaunijas, Lietuvas un Ukrainas. Šogad olimpiādē par godalgām sacentās 14 komandas, katra piecu medicīnas pirmkursnieku sastāvā (kopskaitā – 70 dalībnieku).

Olimpiādes uzdevumi tika veidoti tā, lai pārbaudītu ne tikai dalībnieku faktu un anatomijas terminoloģijas zināšanas, bet arī attapību un spēju risināt nestandarta uzdevumus.