Starptautiskā sadarbība
Attīstība
Ziņas

Trešdien, 30. martā, pulksten 12.00 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā Rīgā, Anniņmuižas bulvārī 26a, notiks Baltijas Mediju izcilības centra pirmā kopsapulce, kuras laikā tiks definētas žurnālistu tālākizglītības problēmas, iespējamie risinājumi Baltijā, kā arī pārrunāti to tālākizglītības finansēšanas modeļi.

Kā skaidro centa līdzdibinātāja, RSU Komunikācijas studiju katedras vadītāja asociētā profesore Anda Rožukalne (attēlā), Vācijā, Zviedrijā, Somijā un citās valstīs, kurās izveidojušās stipras mediju profesionāļu mūžizglītības tradīcijas, tālākizglītības centri sadarbojas ar augstskolām. "Es pati esmu ieguvusi izglītību žurnālistu skolās Zviedrijā un Somijā. Pārstāvot Rīgas Stradiņa universitāti kā vienu no pirmajiem Baltijas Mediju izcilības centra dibinātājiem, mans mērķis ir palīdzēt attīstīt jauno centru, lai tas varētu regulāri piedāvāt nepieciešamo profesionālo izaugsmi dažādu mediju darbiniekiem Baltijas valstīs."

Līdz šim centra darbība koncentrējusies Baltijas valstu galvaspilsētās. Par būtisku soli tālākajā attīstībā centrs uzskata biedru loka paplašināšanu, īpašu uzmanību veltot reģionālajiem medijiem. "Pēdējā desmitgadē reģionālajiem medijiem apmācības ir bijušas pieejamas daudz retāk nekā galvaspilsētu redakcijām," uzsver Baltijas Mediju izcilības centra izpilddirektore Rita Ruduša, "taču arī reģionu medijiem ir jādzīvo multimediju realitātē, jācīnās par digitalizētās auditorijas uzmanību un jāzina, kā veiksmīgāk izstāstīt stāstu, un kā droši un efektīvi meklēt un vizualizēt faktus." Tāpēc viena no centra prioritātēm turpmāk būs reģioni, un paredzēts aptvert visus tajos funkcionējošo mediju veidus – gan drukātos, gan tiešsaistes un elektroniskos.

Atbildot uz akūtām un konkrētām mediju apmācību vajadzībām Baltijā un cenšoties rosināt triju valstu žurnālistu profesionālo dialogu, vairākas nozīmīgas mediju organizācijas un augstskolas pērn 11. novembrī nodibināja Baltijas Mediju izcilības centru, Latvijā reģistrētu biedrību. Centra mājvieta atrodas Rīgā, taču savā darbībā tas aptver visu Baltijas reģionu, elastīgi un mobili reaģējot uz mediju vajadzībām un piedāvājot tiem īpaši izstrādātas apmācības. Centra dibinātāji ir sabiedriskie mediji ERR (Igaunija) un LTV, kā arī Latvijas Raidorganizāciju apvienība, Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs RE: Baltica, Latvijas Žurnālistu asociācija, Lietuvas Interneta mediju asociācija, Igaunijas Preses izdevēju asociācija, Rīgas Stradiņa universitāte un Tallinas Universitātes Baltijas filmu un mediju skola. Centra dibināšanu atbalstīja Ziemeļvalstu Ministru padome un Dānijas Kultūras institūts.