Pārlekt uz galveno saturu
Konferences, semināri
Starptautiskā sadarbība
Studentiem

No 26. līdz 29. augustam Rīgā un Liepājā notiks Ziemeļu Ministru padomes programmas Nordplus Higher Education atbalstītais projekts – Mūzikas terapijas vasaras skola, kurā pulcēsies docētāji un studenti no sešām augstskolām – Rīgas Stradiņa universitātes, Liepājas, Ālborgas (Dānija) un Jiveskiles (Somija) universitātes, kā arī Lietuvas un Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas. Šis ir pirmais sadarbības projekts izglītības jomā, kur Ziemeļvalstu mūzikas terapeitu saimē iekļaujas arī Latvijas augstskolas. Tā mērķis ir dalīties pieredzē ciešāku attiecību veidošanai akadēmiskā personāla un studentu mobilitātei un potenciālu pētniecības projektu īstenošanai nākotnē.

26. augustā vasaras skola noritēs Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā (Rīgā, Anniņmuižas bulvārī 26a), iepazīstoties ar visu sešu augstskolu mūzikas terapijas studiju programmām un to pētnieciskajām aktualitātēm, kā arī apmeklējot vairākas mūzikas terapeitu darbavietas Rīgā. Savukārt 27.–29. augustā darbs noritēs izteikti praktiskā gaisotnē – meistarklasēs, kas notiks Liepājā un Rīgā, un tajās laipni gaidīts jebkurš, kurš jau strādā mūzikas terapijā vai interesējas par to:

  • 27. un 28. augustā vasaras skola notiks Liepājas Universitātes Mūzikas terapijas centrā (Lielajā ielā 14):
    • 27.augustā plkst. 13.00–16.00 notiks meistarklase Darbs ar balsi Ālborgas Universitātes (Dānija) pasniedzējas, mūzikas terapijas maģistres Jūlijas Ernholtes Betkeres (Julie Ørnholt Bøtker) vadībā. Eksperimentējot, improvizējot un pārspriežot paveikto, meistarklases dalībnieki tuvāk iepazīs savu balsi un apgūs daudzveidīgas tās pielietošanas iespējas dažādu terapeitisku mērķu sasniegšanai.
    • 27. augustā plkst. 16.30–19.30 Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas lektore, filozofijas doktore Alise Pehka (Alice Pehk) vadīs meistarklasi „Helēnas Bonī metode ar vadīto iztēli un mūziku (The Bonny method of guided imagery and music): pamatprincipi un praktiskais pielietojums”, kuras laikā iepazīstinās ar metodes teorētisko pamatu un darbības pamatprincipiem, kā arī sniegs praktisku ieskatu, organizējot individuāli paraugsesiju.
    • 28. augustā plkst. 9.00–12.00 notiks meistarklase Epilepsijas pacientu sociālā iekļaušana ar mūzikas terapijas grupā palīdzību, ko vadīs Lietuvas Teātra un mūzikas akadēmijas lektore, sociālo zinātņu (izglītībā) doktore Vilmante Aleksiene (Vilmantė Aleksienė) un kolēģi.
    • 28. augustā plkst. 13.00–16.00 meistarklasi Klīnisks skatījums uz perkusiju improvizāciju neirorehabilitācijā un improvizāciju psihodinamiskajā mūzikas terapijā vadīs Jiveskiles universitātes (Somija) asociētais profesors, filozofijas doktors Esa Alaruona (Esa Ala-Ruona). Meistarklases saturs ir balstīts uz Jiveskiles universitātes Mūzikas terapijas izpētes un apmācības klīnikas pētnieciskajām aktualitātēm.
  • 29. augustā vasaras skola būs atgriezusies Rīgā, kur plkst. 9.00 – 12.00 notiks Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmas Mākslas terapija mūzikas terapijas specializācijas vadītājas un Liepājas universitātes studiju programmas Mūzikas terapijavadītājas mūzikas maģistres un veselības aprūpes maģistres Mirdzas Paipares lekcija un tai sekojoša meistarklase Muzikālais pārdzīvojums: psiholoģiskie un terapeitiskie aspekti.

Projektu iniciēja un to koordinē RSU Rehabilitācijas fakultātes profesionālās maģistra studiju programmas Mākslas terapija un Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedras docētāju komanda.

Papildu informācijai:
Jana Duhovska, Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmas Mākslas terapija vadītāja
jana[pnkts]duhovskaatrsu[pnkts]lv
tālr. 29225766

muzikas-terapijas-skola-nordplus15.jpg