Bibliotēka
PVO

Bērnu zīmējumu akcija Paldies, māsiņ! Tu liki man justies labāk! ārkārtējās situācijas dēļ norit citādākā gaisotnē, nekā plānots, kā arī izstāde pārcelta uz rudeni, bet tas nemazina bērnu vēlmi pateikties māsām. Tapuši pirmie zīmējumi.

Akcijas norises laikā RCB Ārējās apkalpošanas punkta Saulaino dienu bibliotēka bibliotekāres aicina BKUS nodaļās esošos bērnus zīmēt atveseļošanās procesu, kurā liela nozīme ir māsām. Bibliotekāres koordinē šo iespēju, ievērojot visus nepieciešamos piesardzības pasākumus. Labākie zīmējumi tiks izvietoti izstādē, kas tika plānota šā gada 7. aprīlī – Pasaules veselības dienā, tomēr pašreiz noteiktās ārkārtējās situācijas dēļ tiek pārcelta uz rudeni. Tieši tagad māsu darbs ir ļoti būtisks, tādēļ piedāvājam aplūkot pirmos bērnu zīmējumus. Ikviens bērns, kas piedalās akcijā, saņem pateicības dāvanu no Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecības Latvijā. Vēlāk zīmējumi tiks uzdāvināti māsām, lai tie sildītu māsu sirdis tāpat kā māsu smaidi un rūpes silda bērnu sirdis grūtos brīžos, kas jāpavada ārstējoties.

Par projektu

Sadarbojoties Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) bibliotēkas struktūrvienībai (Pasaules Veselības organizācijas Depozitārija bibliotēka Latvijā), Pasaules Veselības organizācijai (PVO), Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) Ārējās apkalpošanas punktam Saulaino dienu bibliotēka Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS) tiek rīkota bērnu zīmējumu akcija Paldies, māsiņ! Tu liki man justies labāk!, lai pateiktos māsām par viņu darbu, smaidu, atbalstu, iedrošinājumu un rūpēm. Māsām un vecmātēm ir būtiska nozīme veselības aprūpes sistēmas nodrošināšanā.

Pēc PVO datiem, 50 % no medicīnas personāla ir māsas un vecmātes, turklāt bieži vien šīs profesijas pārstāvji strādā garas darba stundas un ir zemu atalgoti. Tādēļ PVO atzīmē 2020. gadu kā māsu un vecmāšu gadu, liekot priekšplānā māsu profesijas stiprināšanu un ilgtspējīgas attīstības mērķu  ievērošanu. BKUS māsas ik dienas strādā ļoti pašaizliedzīgi un ar smaidu.