Skolēniem

Biznesa konkursu vidusskolēniem Izaugsmes forums, kas ir lielākās biznesa sacensības jauniešiem Latvijā, finālsacensības norisinājās 9. un 10. maijā, un tās uzvarētāji balvā saņēmuši iespēju studēt bez maksas jebkurā no RSU Eiropas studiju fakultātes studiju programmām.

Šogad forumā, ko februārī izsludināja biedrība Izaugsmes forums, pulcējās 80 komandas no visas Latvijas. Konkursa mērķis ir veicināt jauniešu uzņēmējspējas, akcentējot reģionālās ekonomiskās izaugsmes iespējas un sociālo uzņēmējdarbību.

Izaugsmes foruma norises laikā visas komandas apmeklēja apmācības četrās Latvijas pilsētās, lai veiksmīgi varētu startēt reģionālajos pusfinālos, kas norisinājās Rīgā, Daugavpilī, Valmierā, Rēzeknē, Ventspilī, Jēkabpilī un Jelgavā. Pusfināla sacensību laikā komandām bija detalizēti jāizstrādā savas biznesa idejas un jāprezentē žūrijai, kuras sastāvā bija vietējo pašvaldību pārstāvji, ģenerālsponsori, kā arī reģionālie uzņēmēji.

Finālsacensībām tika izvirzītas 10 par labākajām atzītās biznesa idejas, kuru autori 24 stundu laikā izstrādāja finansiāli pamatotu biznesa plānu savam nākotnes uzņēmumam. Finālā cīnījās idejas par unikālu interjera priekšmetu, apģērbu un aksesuāru dizainu, interesantām brīvā laika pavadīšanas aktivitātēm, nebijušu suvenīru ieviešanu u. c. Dalībniekiem derīgus padomus sniedza dažādu, ar biznesu saistītu nozaru speciālisti.

Izaugsmes foruma fināla dalībnieku veikumu vērtēja žūrija. 24 stundu laikā paveiktā darba prezentācijām katrai komandai tika dotas tikai 90 sekundes laika, lai pārliecinātu visus par savas idejas unikalitāti un iespējamajiem panākumiem, to realizējot.

Foruma galveno balvu – kapitālu sava biznesa uzsākšanai, mentoringu savas idejas attīstībai un bezmaksas studijas Rīgas Stradiņa universitātē – saņēma komanda Kodols no Preiļiem, kura nākotnē plāno uzsākt inovatīvu koka rotaļlietu ražošanu. Otrās un trešās vietas ieguvēji turpmāk varēs piedalīties Izaugsmes foruma mentoringa programmā, kā arī ieguva finansiālu atbalstu sava biznesa uzsākšanai.

Konkursu rīkoja biedrība Izaugsmes forums sadarbībā ar jauniešu biedrību Avantis un galvenajiem atbalstītājiem – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, AS Tallink Latvija un Rīgas Stradiņa universitāti.