Pārlekt uz galveno saturu
PVO

Pasaules ceļu satiksmes upuru piemiņas dienā PVO valstu biroji aktīvi sadarbojās ar augsta līmeņa politikas veidotājiem, nevalstiskām organizācijām (NVO), policiju, baznīcām, neatliekamās palīdzības dienestiem un pilsonisko sabiedrību, lai pieminētu bojā gājušos un smagi ievainotos. PVO Eiropas reģionā organizēja pasākumus ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību faktam, ka ik gadu ceļu satiksmes negadījumos dzīvību zaudē 83 000 cilvēku.

Kā, piemēram, Ļubļanas katedrālē tika novadīts dievkalpojums upuru piemiņai un iedegtas sveces, Maltā norisinājās sveču gājiens, Horvātijā tika novietotas sveces ceļmalu vietās, kur ir notikuši negadījumi utt.

Pateicība neatliekamās palīdzības dienestiem

Slovēnijā notika glābšanas dienestu un brīvprātīgo ugunsdzēsēju apbalvošanas ceremonija, kā arī Krievijā notika līdzīgs pasākums, kura ietvaros pateicība tika izteikta satiksmes inspektoriem, kuri ziedo asinis.

Ceļu satiksmes negadījumi

Ceļu satiksmes negadījumi ir neprognozējami gadījumos, kad ir iesaistīts braukšanas ātrums, alkohola lietošana, ķiveru, drošības jostu un bērnu sēdeklīšu neizmantošana.

Vairāk par šo tēmu:

Commemorating victims of road crashes across the European Region