Darbiniekiem
Izstādes
Pētniecība

Sākot no 16. septembra, Rīgā, laukumā pie tirdzniecības centra Origo, apskatāma brīvdabas lielformāta izstāde Zinātne iedvesmo!, kas vēsta par 25 zinātniekiem un 25 zinātniecēm – radošām un iedvesmojošām personībām mūsdienu Latvijas zinātnē. Tajā iekļauti arī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) zinātnieki doc. Karina Palkova, doc. Inese Čakstiņa-Dzērve, asoc. prof. Ivars Vanadziņš un prof. Arvīds Irmejs.

Izstādi veido pētnieku fotoportreti un apraksti, turklāt, izmantojot QR koda aplikāciju, ikviens savā  viedtālrunī var noskatīties trīs minūšu video stāstu, tādējādi tuvāk iepazīstot gan zinātnieku, gan viņa pārstāvēto zinātnes nozari.

izstade_zinatne_iedvesmo01.jpg

"Ar šo izstādi vēlamies uzrunāt sabiedrību un aicinām ikvienu ieskatīties plašajā un pārsteidzošajā zinātnes pasaulē! Ar lepnumu varam teikt: zinātne rada, pārsteidz un virza!” uzsver izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece.

Izstādē Zinātne iedvesmo! dažādu zinātnes nozaru daudzpusību atklāj zinātnes personības no 17 zinātniskajām institūcijām Latvijā.

Veidojot izstādi, Izglītības un zinātnes ministrija uzsver, ka Latvijas attīstības pamatā ir jaunu zināšanu radīšana un prasme tās lietpratīgi izmantot. Zinātnieki ir tā sabiedrības daļa, kas ar savu nerimstošo zinātkāri, pastāvīgo interesi, aizrautīgo degsmi un ambīcijām attīsta mūsu zināšanu kultūru. Uzkrātās zināšanas veido mūsu pasaules izpratni un veicina nemitīgu pašattīstību un valsts ilgtspējīgu attīstību.

Izstāde Zinātne iedvesmo! tapusi IZM īstenotā projektā Integrētie nacionālā līmeņa pasākumi Latvijas pētniecības un attīstības interešu pārstāvības stiprināšanai Eiropas pētniecības telpā.

ieguldijums_tava_nakotne.jpg