Pārlekt uz galveno saturu
Preses relīzes

Trešdien, 3. martā, no plkst. 9.00 līdz 11.30 tiešsaistē norisināsies Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Zinātnieku brokastis. Pasākumā augstskolas zinātnieki stāstīs par rezultātiem, kas gūti valsts pētījumu programmas projektā COVID-19 epidēmijas ietekme uz veselības aprūpes sistēmu un sabiedrības veselību Latvijā; veselības nozares gatavības nākotnes epidēmijām stiprināšana.

Šajā projektā darbojās 66 epidemiologi, sabiedrības veselības eksperti, psihiatri, psihologi, ginekologi, seksuālās un reproduktīvās veselības speciālisti, pediatri, ģimenes ārsti, pedagogi un citi eksperti. Pētnieku fokusā bija Latvijas veselības aprūpes nepārtrauktība, psihiskā veselība un psiholoģiskā noturība, seksuālā un reproduktīvā veselība, kā arī senioru un bērnu veselība.

Zinātnieku brokastis plkst. 9.00 atklās RSU zinātņu prorektore Agrita Kiopa, Latvijas Zinātnes padomes pārstāvis Ingmārs Kreišmanis, Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvis Dmitrijs Stepanovs un Veselības ministrijas pārstāve Laura Boltāne. 

Kopējo pētniecības gaitu, kas noritēja deviņu mēnešu garumā kopš pērnā gada jūlija, iezīmēs projekta vadītāja RSU Sabiedrības veselības institūta direktore asociētā profesore Anda Ķīvīte-Urtāne. Ar tēmu COVID-19 pandēmijas ietekme uz veselības aprūpes sistēmu Latvijā: pieredze un nākotnes risinājumi no plkst. 9.10 līdz 9.30 uzstāsies profesore Anita Villeruša. Par Latvijas iedzīvotāju psihisko veselību un psiholoģisko noturību ārkārtējā stāvokļa laikā no 9.30 līdz 9.45 stāstīs psihiatre docente Jeļena Vrubļevska un psiholoģe docente Viktorija Perepjolkina.

COVID-19 ietekmi uz seksuālo un reproduktīvo veselību no 9.45 līdz 10.00 ieskicēs ginekoloģes un dzemdību speciālistes RSU profesores Gunta Lazdāne, Dace Rezeberga un RSU docētāja Ieva Briedīte. Tikmēr Latvijas senioru situāciju un iespējas COVID-19 pirmā viļņa laikā salīdzinot ar senioriem Lietuvā un Igaunijā no 10.00 līdz 10.15 vētīs RSU Sabiedrības veselības institūta pētnieces Ieva Reine, Madara Miķelsone un Agnese Reine. Savukārt COVID-19 ietekmi uz bērniem no 10.15 līdz 10.30 skaidros pediatres RSU profesore Dace Gardovska un RSU asociētā profesore Jana Pavāre. Zinātnieku brokastis noslēgs jautājumu un atbilžu sesija.

Kopš aizvadītā gada jūlija RSU zinātnieki piedalījušies kopumā septiņos valsts pētījumu programmas projektos, kas īstenoti COVID-19 seku mazināšanai. Trīs no šiem projektiem vadīja RSU, bet četros augstskola ir partnera statusā. Plašāk par projektos paveikto lasāms RSU mājaslapā: www.rsu.lv/valsts-petijumu-programmas

3. marta Zinātnieku brokastīs var piedalīties ikviens interesents. Lai piedalītos, lūgums iepriekš reģistrēties: www.rsu.lv/form/zinatnieku-brokastis-030321