Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Darbiniekiem
Konferences, semināri
Pētniecība
Starptautiskā sadarbība

Varam ar prieku paziņot, ka esam saņēmuši 135 stenda referātu pieteikumus, to skaitā 20 no ārvalstīm.

Lai gan konferences vienojošā tēma ir Covid-19, apbrīnojami redzēt šajos stenda referātos izklāstīto tematu daudzveidību, sākot no klīniskās medicīnas jautājumiem, piemēram, par smagi slimu Covid-19 pacientu raksturojumu un biežāk lietotajiem medikamentiem slimības ārstēšanai līdz pat problēmām, kas skar pandēmijas ietekmi uz sabiedrību kopumā, piemēram, tiesībām uz taisnīgu tiesu, emocionālo labsajūtu un augstskolu mācību metožu izmaiņām.

Lai ļautu nobaudīt kripatiņu no aizraujošā satura, ar ko mūsu dalībnieki jūs iepazīstinās 28. un 29. aprīlī, izvēlējāmies dažus spilgtus virsrakstus no iesniegtajiem darbiem, kas īpaši piesaistīja uzmanību. Klīniskajos un zinātniskajos ziņojumos iekļauti pētījumi par modernākajām tehnoloģijām, piemēram, Ekstrakorporālā asins attīrīšana ar citokīnus absorbējošu hemofiltru smagiem Covid-19 pacientiem, kā arī klīniskie novērojumi, piemēram, Sirds un asinsvadu iesaiste multisistēmiskā iekaisuma sindroma gadījumā bērniem.

Liela daļa no saņemtajiem stenda referātiem aplūko sabiedrības veselības jautājumus, tostarp tādus svarīgus rādītājus kā Aprūpes kvalitāte ģimenes ārsta praksē Latvijā Covid-19 pandēmijas laikā un Saistība starp vakcinācijas nodomu un veselības uzskatu modeļa konstrukcijām Covid-19 pandēmijas laikā.

Šis ir bijis grūts laiks arī medicīnas studentiem, tāpēc pētījums Anatomijas mācīšana Covid-19 laikā: plastikāta fiziskie modeļi pret digitālajiem modeļiem? uzsver attālinātās vides izaicinājumus, ar kuriem jau esam iemācījušies sadzīvot.

Pēdējos divos gados ir pieaugusi inovatīvo tehnoloģiju izmantošana, no kurām viena ir aplūkota darbā Smagi slimu mehāniskās plaušu ventilācijas Covid-19 pacientu monitorēšana, izmantojot elpas sensoru tehnoloģiju.

Praktiskiem klīnicistiem kā ķirsītis uz tortes kalpos vairāk nekā 20 aizraujošu klīnisko gadījumu kolekcija. Te pāris intriģējošu piemēru: Daudzaugļu grūtniecības (trīnīšu) vadīšana pacientei ar smagu Covid-19 infekciju un "Pneumomediastinum" Covid-19 pacientiem.

Tiekamies virtuāli un klātienē 28. un 29. aprīlī!

Valdis Ģībietis,
starptautiskās Covid-19 konferences Ietekme, inovācijas un plānošana zinātniskās komitejas vadītāja asistents

c19_conf_apr2022_0.jpg