Pārlekt uz galveno saturu
Darbiniekiem

Pedagoģiskās izaugsmes centrs jau otro reizi rudens semestrī vienkopus pulcēja RSU akadēmiskos un administratīvos darbiniekus semināru ciklā Digitālais darvinisms – ko tas nozīmē mums katram un mūsu institūcijai. Noslēdzošais seminārs notiks 16. novembrī. 

Trīs semināros šajā ciklā Microsoft digitālās transformācijas pakalpojumu grupas vadītāja Centrālajā un Austrumeiropā Renāte Strazdiņa ļauj iepazīt digitālā darvinisma jēdzienu, kas raksturo laikmetu, kurā tehnoloģijas un sabiedrība attīstās ātrāk nekā institūciju dabiskā spēja pielāgoties.

Kaut gan šis jēdziens jau pastāv vismaz 20 gadu, tikai pēdējo gadu laikā mēs īpaši izjūtam vajadzību pielāgoties tehnoloģijām un esam sākuši ļoti strauju digitālo transformācijas ceļu, ko ir veicinājis attālinātais darbs.

Veiksmīga digitālā transformācija iespējama tikai tad, ja notiek arī kultūras jeb sabiedrības transformācija, kas ir pakāpenisks un uz savstarpēju sadarbību vērsts process.

Citiem vārdiem sakot, digitālajā transformācijā galvenā nozīme ir cilvēkiem, kultūrai un tikai pēc tam seko tehnoloģijas, jo cilvēks būs tas, kurš, izprotot tehnoloģiju nepieciešamību, tās izmantos vai neizmantos savā ikdienā.

Diskusijās jau sākumā kopīgi secinājām: kaut gan RSU ir darījusi ļoti daudz, lai pilnveidotu docētāju un administratīvo darbinieku digitālās prasmes, mēs kā izglītības iestāde kopumā esam digitālās kompetences pilnveides ceļa sākumā. Daudzi dalībnieki atzina, ka šajā laikā ir iepazīti dažādi rīki un ir gūta pārliecība par to izmantošanu savā darbā, tomēr digitālā kompetence mūsdienās ir daudz plašāks jēdziens.

Tas ietver ne tikai tehniskās prasmes, kas nepieciešamas, lai digitālās tehnoloģijas lietotu ikdienā, bet arī sociālās prasmes, piemēram, sadarbību un komunikāciju digitālajā vidē, drošu un atbildīgu digitālo tehnoloģiju lietojumu, problēmu risināšanu, izmantojot digitālos risinājumus, un citus būtiskus digitālizācijas aspektus.

Semināra dalībnieki bija vienisprātis, ka digitālo pārmaiņu process aicina uz atvērtību jaunajam, uz vajadzību ieguldīt laiku jauno iespēju izzināšanā un prasmi ieklausīties kolēģos un studējošajos, kuru digitālā pieredze un prasmes ir plašākas.

Noslēdzošais seminārs ciklā Digitālais darvinisms – ko tas nozīmē mums katram un mūsu institūcijai notiks 16. novembrī. Tajā pievērsīsimies attālinātai un hibrīdai vadībai, aktualizējot to, kā strādāt ar komandu, kad daļa no tās ir klātienē, bet daļa strādā attālināti, kā palīdzēt cilvēkiem pilnveidot sevi, nodrošināt sadarbību komandā un kā šajā procesā jūtas vadītājs.

Pieteikties dalībai 16.11.2021. seminārā RSU e-studijās