Absolventiem
Darbiniekiem

Gan bērni, kas interaktīvā veidā izzināja veselīga uztura pamatprincipus, gan jaunieši, kas klīda pa virtuālās realitātes labirintu, kā arī esošie un topošie inovatori un pētnieki, kas smēlās informāciju un iedvesmu turpmākām virsotnēm, jaunrades festivālā iNOVUSS, kas no 30. augusta līdz 1. septembrim norisinājās Lucavsalā, varēja atrast ko saistošu. Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) tajā piedalījās pirmo reizi, kopā ar sešām Latvijas augstskolām piedāvājot bagātīgu programmu augstskolu teltī Ideju banka.

Augstskolu teltī trīs dienu garumā notika astoņas diskusijas par iespējām, ko esošajiem un topošajiem uzņēmējiem, pētniekiem, inovatoriem piedāvā augstskolās – RSU, Rīgas Tehniskajā universitātē, Latvijas Universitātē, Banku augstskolā, Latvijas Jūras akadēmijā, Liepājas Universitātē un Ventspils Augstskolā.

Tika organizētas arī piecas praktiskās nodarbības, kas bija domātas dažādām auditorijām un kurās augstskolu studenti un absolventi dalījās pieredzē un zināšanās. Tāpat festivāla laikā Ideju bankā notika zaļo ideju prezentācijas, pieredzes stāsti un konsultācijas par studiju kursiem un atbalsta rīkiem studentu uzņēmējspēju veicināšanai. Kopumā 41 runātājs uzstājās uz Ideju bankas skatuves labi apmeklētās diskusijās. Augstskolu absolventi uzstājās īpaši kupli apmeklētā sesijā uz Smart Cafe skatuves, kur moderatora, RSU Absolventu asociācijas pārstāvja Jura Šleiera vadībā dalījās stāstos par pārvarētajām grūtībām, sākot uzņēmējdarbību.

Kā ziņo festivāla rīkotāji, trīs festivāla dienās to apmeklēja ap 16 tūkstošiem interesentu – uzņēmēji, zinātnieki, valsts pārvaldes pārstāvji, studenti, inkubatoru un citu jauno uzņēmēju atbalsta rīku piedāvātāji, kā arī ģimenes ar bērniem, kas izmantoja iespēju interaktīvā veidā smelties jaunas zināšanas.