Pārlekt uz galveno saturu
Pētniecība
Starptautiskā sadarbība

RSU vizītē 1. un 2. oktobrī bija ieradušies pārstāvji no EATRIS (European infrastructure for translational medicine), kas ir Eiropas augstākā līmeņa infrastruktūra pētniecības atklājumu praktiskai izmantošanai medicīnā. Tas ir Eiropas Pētniecības infrastruktūru konsorcijs (European Research Infrastructure Consortium – ERIC), kas apvieno Eiropas valstis ar mērķi paātrināt jaunu medikamentozo terapiju, diagnostikas metožu u. c. izstrādi, veicinot piekļuvi modernai pasaules klases Eiropas mēroga infrastruktūrai.

eatris_visit_2019_00.jpg

EATRIS pārstāvji vizītē RSU Onkoloģijas institūtā

EATRIS darbības un finanšu direktors Antons Usi (Anton Ussi) un zinātniskais direktors Antonio Andreus (Antonio L. Andreu) informēja par konsorcija aktivitātēm un Latvijas iespējām tajā iesaistīties. Vizītes laikā tika apmeklēti vadošie RSU un LU zinātniski pētnieciskie institūti un laboratorijas, kā arī Organiskās sintēzes institūts un Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs.

Lai atbalstītu pētniekus, kas strādā biomedicīnas jomā, un lai iegūtu labāku izpratni par translācijas medicīnas pētījumiem un medikamentu izstrādi, EATRIS ir izstrādājis mācību platformu, kura piedāvā bezmaksas piekļuvi vairākām aktivitātēm tiešsaistē.

Sīkāk par EATRIS

eatris_visit_2019_01.jpg

Mikrobioloģijas un virusoloģijas institūta vadošā pētniece Zaiga Nora-Krūkle un RSU zinātnes stratēģijas vadītājs Ilmārs Stonāns (no labās) kopā ar viesiem.

RSU_ERAF_2018.jpg