Preses relīzes
Ziņas

No 2014. gada 27. līdz 30. augustam Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notiks Eiropas Zobārstu izglītības asociācijas (Association for Dental Education in Europe, ADEE) konference. Tās galvenais temats ir „Jaunākās tendences zobārstniecības izglītībā”.

Konferenci organizē Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas fakultāte, kas ir šīs asociācijas dalībniece kopš 2001. gada.

Konferencē tiks pārrunāti būtiskākie un aktuālākie ar zobārstniecības izglītību saistītie jautājumi Eiropā, piemēram, virtuālās apmācības loma un sasaiste ar apmācību uz pacientiem. Kā īpaši viesi konferencē uzstāsies gan pasaulē zināmi līderi ar zobārstniecību saistītos jautājumos – Orlando Monteiro da Silva (Orlando Monteiro da Silva), Portugāles Zobārstu asociācijas prezidents un bijušais Eiropas Zobārstu padomes prezidents, Vinfrīds Harzers (Winfried Harzers), Drēzdenes Tehniskās universitātes klīnikas Ortodontijas departamenta direktors, Pāls Barkvols (Paal Barkvol), Oslo Universitātes Zobārstniecības fakultātes dekāns, Haralds Eriksens (Harald M. Eriksen), Trumses Universitātes (Norvēģija) profesors, Deivids Nešs (David A. Nash), Kentukī Universitātes (ASV) bērnu zobārstniecības un profesionālās ētikas profesors, gan Vija Sīle, RSU profesore, gan Martins Surbeks (Martin Surbeck), Leipcigas Maksa Planka Evolucionārās antropoloģijas pētnieks ar lekciju „Ko mēs varam mācīties, pētot mūsu tuvākos radiniekus – šimpanzes un bonobos” (28.08.2014., plkst. 9.15), gan Ojārs Spārītis, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents ar lekciju „Anatomijas loma mākslas attīstībā” (30.08.2014., plkst. 10.45).

Plānots, ka konferencē piedalīsies aptuveni 500 zobārstniecības izglītības pārstāvju un organizētāju – akadēmiskais personāls (dekāni, zobārstniecības studiju programmu un skolu vadītāji u. c.), Eiropas Zobārstniecības studentu asociācijas (European Dental Students’ Association, EDSA) pārstāvji. Līdzdalību konferencē ņems arī 55 Eiropas augstskolu zobārstniecības fakultāšu dekāni, piemēram, no Lielbritānijas, Vācijas, Skandināvijas. Konferences lielākais dalībnieku skaits būs no Eiropas, taču piedalīsies pārstāvji arī no ASV un citām pasaules valstīm, pārstāvot visus kontinentus.

„Esmu gandarīts par Rīgas Stradiņa universitātes pārstāvju pārliecību un lielo atbalstu tik augsta pasākuma organizēšanā, kas lika asociācijas valdei pieņemt lēmumu, konferenci rīkot tieši RSU. Universitāte spēja piedāvāt gan izcilas norišu telpas, gan ir apliecinājusi sevi kā integrētu veselības aprūpes sistēmā valstiskā mērogā, veidojot ciešu saikni starp izglītību un veselību,” norāda ADEE prezidents Deimiens Volmzlijs (Damien Walmsley).

„Rīgas Stradiņa universitāte, iegūstot tiesības organizēt šo nozīmīgo Eiropas Zobārstu izglītības asociācijas konferenci, ir pierādījusi sevi kā augstskolu, kas iet kopsolī ar jaunākajām tendencēm Eiropas zobārstu izglītībā,” uzsver konferences organizēšanas komitejas prezidente, RSU profesore Ilze Akota.

Paralēli konferencei tiks organizēta medicīnas iekārtu un izglītības palīgmateriālu izstāde RSU centrālās ēkas (Dzirciema ielā 16) foajē, kurā piedalīsies arī zobārstniecības iekārtu, instrumentu un materiālu ražotāji un izplatītāji.

Konferencē notiks diskusijas par plašu jautājumu loku – par universitāšu pieredzi studiju programmu attīstībā, modernām zināšanu vērtēšanas metodēm, progresīvām mācību metodēm un aparatūru, ētiku un komunikāciju, psiholoģisko šķēršļu pārvarēšanu un pretestību jauninājumiem.

Paralēli Zobārstu izglītības asociācijas konferencei no 24. līdz 30. augustam RSU notiks arī Eiropas Zobārstniecības studentu asociācijas (EDSA) kārtējā konference. Tas būs līdz šim nozīmīgākais zobārstniecības studentu pasākums Baltijas valstīs.

Ņemot vērā laikietilpīgo procesu, kas bija nepieciešams, lai RSU kļūtu par oficiālo EDSA biedru, universitāte ir pagodināta par iespēju organizēt šo konferenci. 2013. gadā RSU Stomatoloģijas fakultātes studenti Noels Abdajems (Noel Abdayem), Johaness Gēbels (Johannes Göbel) un Dmitrijs Goļenkovs apmeklēja EDSA konferenci Birmingemā, Lielbritānijā, noslēdzot pēdējo fāzi RSU iekļaušanai oficiālo EDSA biedru pulkā. Tieši viņi ir galvenie šīs konferences organizatori Latvijā.

EDSA konferences mērķis ir vienkopus pulcēt labākos zobārstniecības studentus no Eiropas augstskolām, kā arī vadošos mācībspēkus zobārstniecības nozarē, kuri ne tikai lasīs lekcijas zobārstniecības studentiem, bet arī piedalīsies diskusijās par aktuālākajiem jautājumiem praktiskajā zobārstniecībā un pētniecībā.

EDSA dibināta 1988. gada novembrī Parīzē, un kopš tās dibināšanas asociācija nepārtraukti attīstās. Tā ir viena no lielākajām Eiropas zobārstniecības studentu asociācijām, kuras sastāvā pašlaik ir vairāk nekā 65 000 studentu.

Savukārt pirmā ADEE konference notika Francijā 1975. gadā, un šādas tikšanās ir notikušas dažādās Eiropas valstīs, taču pirmo reizi tā tiek rīkota Baltijas valstīs.

ADEE konferences programma un lektoru akadēmiskās biogrāfijas pieejamas asociācijas mājas lapā.

Papildu informācijai: