Attīstība

29. martā Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens apmeklēja Rīgas Stradiņa universitāti (RSU). Ministrs iepazinās ar Ziemeļeiropā modernākajām simulācijas studiju tehnoloģijām Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā un Zobārstniecības fakultātes pirmsklīnikā. Ar RSU vadību un sociālo zinātņu fakultāšu pārstāvjiem viņš pārrunāja RSU nepieciešamo iesaisti veselības aprūpes finansēšanas modeļa pilnveidē un valsts tautsaimniecības attīstībā, piemēram, veidojot inovatīvus start-up modeļus.

Kopbilde.jpgArvils Ašeradens atzinīgi novērtēja RSU profesūras prasmi studiju procesā izmantot modernās tehnoloģijas, kā arī ieguldījumu praktiskajā pētniecībā un tehnoloģiju pārnesē. Ministrs aicināja RSU intelektuālo un pētniecisko kapacitāti iesaistīt nacionāla līmeņa problēmu risinājumos, prioritāri iesaistoties veselības aprūpes finansēšanas sistēmas pilnveidē. Ministrs uzsvēra, ka universitāte kā neitrāls intelektuālais centrs var izstrādāt un piedāvāt risinājumus atsevišķos sistēmas moduļos. Viņš atzina, ka mūsdienu pasaule attīstās zināšanu ekonomikas virzienā: "Pasaules pieredze rāda, ka veiksmīgu start-up ekosistēmu attīstībā ir līdzdarbojušās universitātes. Tieši šādā virzienā arī jāstrādā augstskolām Latvijā."

RSU rektors Aigars Pētersons uzsvēra, ka RSU ir ārvalstu studentu izglītības līderis Baltijā. Universitāte ik gadu Latvijas tautsaimniecībai piesaista vairāku simtu miljonu eiro lielas investīcijas, turklāt jau tuvākajos gados plāno piedāvāt jaunus start-up risinājumus medicīnā un sociālajās zinātnēs. "Jauno tehnoloģiju straujā attīstība arvien vairāk ienes pārmaiņas mūsu dzīvē, taču nemazinās nepieciešamība pēc sabiedrības veselības problēmu risināšanas un sociālo jautājumu analīzes," akcentēja Aigars Pētersons un piebilda, ka RSU uzdevums ir izmantot tās studentu un mācībspēku kapacitāti, lai rastu atbildes uz šiem izaicinājumiem gan nacionālā, gan globālā līmenī.

Savukārt Eiropas studiju fakultātes dekāns profesors Andris Sprūds norādīja: "Attīstoties tehnoloģijām, būtiski pieaugs arī sociālo zinātņu nozīme, jo tehnoloģijas vien neatrisina sabiedrībā akūtās problēmas. RSU ir gatavi piedāvāt kompleksu skatījumu uz šīm problēmām."