Pārlekt uz galveno saturu
Skolēniem
Ziņas

Šogad Ēnu dienā – karjeras izglītības programmā, kas Latvijā norisinās jau 16 gadus, – Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) docētājus un administratīvos darbiniekus ēnot no visas Latvijas bija ieradušies 80 skolēni, kas ir divreiz vairāk nekā pērn. Kā katru gadu, vislielāko interesi skolēnos raisīja zobārsta un ķirurga profesija. Ēnošanai kopumā tika pieteiktas 37 vakances, uz kurām tika saņemti vairāki simti skolēnu pieteikumu.

Enu_diena00-lead.jpg

"Ēnas" bija arī RSU Bioķīmijas laboratorijas vadītājam prof. Andrejam Šķesteram.

Ēnu diena RSU sākās ar skolēnu ekskursiju universitātes centrālajā ēkā Dzirciema ielā 16. Skolēniem bija iespēja ielūkoties auditorijās, modernizētajās bibliotēkas telpās, RSU muzejā, aulā un zobārstniecības preklīnikā, kur topošie zobārsti apgūst pirmās praktiskās iemaņas.

Šogad pieaugums novērots gan starp ēnojamajiem (ēnošanai pieteiktas 37 vakances; pērn – 24), gan ēnotgribētājiem, kuru skaits kopumā pārsniedza vismaz divus simtus, bet pie iespējas ēnottika 80 skolēni. Kā ik gadu iespēja pieteikties ēnot bija tādās profesijās kā ķirurgs, zobārsts, jurists un daudzas citas. Ēnas viesojās pie docētājiem RSU centrālajā ēkā, kā arī apmeklēja RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru, bet daļa ēnu jau agri no rīta tikās ar ķirurgiem operāciju zālēs P. Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā. Ēnošana norisinājās arī RSU zinātniskajās struktūrvienībās, piemēram, Bioķīmijas laboratorijā un Darba drošības un vides veselības institūtā, kas atrodas RSU zinātniskajā centrā Kleisti, kā arī Anatomijas un antropoloģijas institūtā (anatomikumā).

Enu-diena01-lead.jpg

RSU muzeja vadītāja Daiga Dupate iepazīstina "ēnotājus" ar RSU muzeja pastāvīgo ekspozīciju.

Ēnotājiem bija iespēja iepazīties arī ar administratīvo darbu universitātē, sekojot, piemēram, attīstības prorektora gaitām, mārketinga nodaļas projektu vadītāju pienākumiem, muzeja krājuma speciālista darbam un Studējošo pašpārvaldes vadītāja ikdienai.

Apmeklējot RSU, skolēni Ēnu dienā varēja ne tikai iepazīties ar dažādām profesijām, bet arī gūt ieskatu studiju norises procesā un nepastarpināti kontaktēties ar nozaru profesionāļiem.