Darbiniekiem
Skolēniem
Skolotājiem
Uzņemšana

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) bakalaura studiju programmas Fotogrāfija 2021. gada absolventes Lolitas Dmitrijevas fotogrāfiju sērija iepazīstina ar sievietes skatiena (female gaze) jēdzienu.

lolita_dmitrijeva.jpgJaunā fotogrāfe un RSU absolvente Lolita Dmitrijeva. Foto no privātā arhīva

“Sievietes attēlošana vizuālajā kultūrā ir ietekmējusi sabiedrības izpratni par to, kādai sievietei ir jābūt. Visbiežāk tā ir fantāzija, kurā sieviete tiek attēlota kā skatītājam pakļauts skaists objekts, kas nepauž savas jūtas un vēlmes,” stāsta Lolita.

“Taču salīdzinoši nesen vairāk sāka atzīt fotogrāfiju, kas parāda sievietes skatienu – jaunu redzēšanas veidu, kas attēlo sievieti kā subjektu.”

Lolitas uzņemto fotogrāfiju sērija parāda viņas sievietes skatienu.

“Fotogrāfijās es centos attēlot sievietes kā subjektus ar kontroli pār sevi… Viņu ķermenis nav idealizēts, tas ir attēlots savā dabiskumā un pauž sievietes jūtas,”

par foto sēriju, kas tapa 2021. gadā, saka Lolita, kura fotografē kopš 13 gadu vecuma. “Es joprojām nodarbojos ar šo tēmu un gribētu parādīt vairāk dažādības sieviešu tēlos.”

Pašlaik Lolita Dmitrijeva studē dizainu Londonas Dizaina skolas maģistrantūrā. “Fotogrāfija un dizains bieži savienojas dažādu mediju formās. Prasme integrēt dizainu fotogrāfijā un otrādi paver bezgalīgas iespējas rādīšanai”.