Darbiniekiem
Izstādes

No 17. līdz 24. maijam Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā būs apskatāma fotoizstāde par sievietēm ar invaliditāti un stereotipiem. To veidojusi fotomāksliniece Jeļena Aļoškina sadarbībā ar biedrību Motus Vita, Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija Sustento un RSU. Izstāde ir aicinājums sabiedrībai paskatīties plašāk, atmest iedomātus aizspriedumus, lai saskatītu, ka sieviete ar invaliditāti var būt veiksmīga, skaista un spējīga dzīvot piepildītu dzīvi.

Stereotipus veido ģimene un sabiedrība. Tie visbiežāk nāk no vēsturiskās pieredzes un ilgstoši nemainās, jo nav tik vienkārši izmainīt tautas kopējo viedokli. Mums ir stereotipi gandrīz pilnīgi par visu, arī par cilvēkiem ar invaliditāti, sievietēm, kā arī par sievietēm ar invaliditāti. Fotomākslinieces Jeļenas Aļoškinas tvertie fotomirkļi, kuros katra sieviete atklāta savā īpašajā pievilcībā, uzrunā ikvienu, liekot pārdomāt tās pozitīvās izmaiņas domāšanā, kas patlaban notiek sabiedrībā. Mēs mācāmies pieņemt atšķirīgo, un jaunieši ir tie, kas rāda mums pozitīvu piemēru, esot atvērti un bez aizspriedumiem.

Izstādi 17. maijā atklās RSU Rehabilitācijas fakultātes dekāne asociētā profesore Signe Tomsone, uzrunas teiks gan organizāciju pārstāvji, gan RSU lektori. Piedalīsies arī visas fotomodeles – dažāda vecuma un profesiju sievietes ar invaliditāti, kas atradušas piepildījumu savā dzīvē. Dažas no viņām ir aktīvas sabiedriskajā darbā, citas ieņem nopietnus amatus, kādus agrāk varēja ieņemt tikai vīrieši, kamēr citas raksta brīnišķīgu dzeju.