Skolēniem
Uzņemšana
Ziņas

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) turpinās elektroniskā pieteikšanās studijām sistēmā uznemsana.rsu.lv un 3. jūlijā sākusies dokumentu pieņemšana. RSU plāno uzņemt studentus teju 1000 budžeta vietās, kā arī aptuveni tikpat daudz maksas vietās. RSU deviņās veselības aprūpes un sociālo zinātņu fakultātēs iespējams apgūt 66 studiju programmas.

Bakalaura studiju programmām elektroniskie pieteikumi tiek gaidīti līdz 11. jūlijam, maģistrantūras studijām – līdz 11. augustam, bet studijām doktorantūrā – līdz 18. augustam.

Dokumentu pieņemšana klātienē: bakalaura studiju programmām no 3. līdz 11. jūlijam, maģistra studiju programmām no 3. jūlija līdz 11. augustam, bet doktorantūras studiju programmām no 24. jūlija līdz 18. augustam.

Elektroniskā pieteikšanās neatbrīvo studentu no dokumentu iesniegšanas klātienē, tomēr tā ievērojami ietaupa topošā studenta laiku, jo uz vietas augstskolā nepieciešams veikt vien datu pārbaudi. Reģistrējoties elektroniski, reflektantiem ir arī zemāka reģistrācijas maksa, nekā piesakoties klātienē.

Plašāk par uzņemšanu Rīgas Stradiņa universitātē uzzināsiet šeit.

RSU topošajiem studentiem šogad piedāvās jaunas studiju programmas visos studiju līmeņos.

Augstskola strādājusi pie uzlabojumiem arī infrastruktūras ziņā. Nupat atklāts modernākais un plašākais RSU studiju centrs lielākajā daudzprofilu ārstniecības iestādē Latvijā – Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, kas ir labas ziņas topošajiem mediķiem un viņu mācībspēkiem. Turpinās investīcijas RSU studiju bāzēs, institūtos un laboratorijās visā Latvijā. Esošie un topošie studenti būs vistiešākie ieguvēji no tāda veida investīcijām kā anatomikuma remontdarbi vai jaunu tehnoloģiju iegāde, piemēram, Zobārstniecības fakultātes pirmsklīniskajā apmācībā ieviestās videokameras, kas topošajiem stomatologiem ļauj ātrāk un izcilāk apgūt nepieciešamās profesionālās iemaņas. Nākamajā akadēmiskajā gadā RSU studenti sāks apdzīvot jauno dienesta viesnīcu, kas būs pirmā no pašiem pamatiem uzbūvētā dienesta viesnīca laika posmā, kopš Latvija atguvusi neatkarību.

Patlaban RSU ir akreditētas visas 66 studiju programmas, kuras apgūst ne vien Latvijas, bet vēl 49 citu valstu studenti. RSU apjomīgākais studiju virziens Veselības aprūpe, kurā tiek īstenotas 30 studiju programmas medicīnas, farmācijas, sabiedrības veselības, rehabilitācijas, zobārstniecības jomā, nupat saņēmis akreditāciju līdz 2023. gadam, sniedzot esošajiem un topošajiem studentiem drošības un stabilitātes garantu par RSU diploma atzīšanu gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī.

RSU, kas jau gadiem ir ārvalstu studentu piesaistes līderis Baltijā, šogad atzīta par kvalitatīvāko augstskolu ar labāko reputāciju Latvijā, pētījumu kompānijas Kantar TNS Latvijas augstskolu reputācijas pētījumā iegūstot augstāko rādītāju starp desmit lielākajām augstskolām Latvijā.