Absolventiem
Darbiniekiem

10. septembrī Rīgas Latviešu biedrības namā notiks tradicionālā Rīgas Stradiņa universitātes Akadēmiskā balle, kurā cildināsim mūsu veikumu un svinēsim kopābūšanu.

RSU-balle-dejas.jpg

Kā ierasts, balle sākas ar polonēzi. Ko jūs zināt par to un vai esat gatavi spert soli uz deju grīdas?

Evita Pavasare, RSU balles deju pasniedzēja: “Sirsnīgi  aicinu jūs – darbiniekus, studentus, absolventus, gatavojoties Akadēmiskajai ballei, apgūt pirmās iemaņas un atkārtot jau esošās deju prasmes nodarbībās 31. augustā un 7. septembrī plkst. 19.00–20.30 RSU telpās, zālē Kuldīgas ielā 9. Dejosim polonēzi, lēno valsi, Vīnes valsi, fokstrotu un, ja pietiks laiks, tad arī Latīņamerikas dejas ča-ča-ča un sambu.”

E. Pavasare stāsta, ka polonēze ir svinīga balles atklāšanas deja. Vēsturiski tā aizsākās Polijā 16. gs., bet ātri vien tā izplatījās Eiropā un kļuva par pirmo galma deju karaļnamos. Komponisti radīja īpašas melodijas trīs ceturtdaļu taktsmērā šīs dejas pavadīšanai, pāri veidoja horeogrāfiskus dizainus kolonnu, apļu, čūsku, līniju un vītņu veidā. Polonēzei ir nozīmīga loma balles atklāšanā arī 20. gs. un 21. gs. Tā ir gracioza un cieņpilna deja, ar kuras palīdzību balles dalībnieki sasveicinās viens ar otru un izrāda cieņu un harmonisku vienotību.

Vienas nodarbības izmaksas: pāriem – 15 eiro, vienam cilvēkam – 7,50 eiro. Līdzmaksājumu lūdzam veikt ar bankas pārskaitījumu Rīgas Stradiņa universitātei, Swedbank konts: LV02HABA0551000376050, maksājuma informācijā norādot savu vārdu un maksājuma mērķi.

akademiska_balle_2022.jpg