Konferences, semināri

ojars-sparitis-isk-kopsede15.pngSākot jauno studiju gadu, jau desmito reizi pēc kārtas noritēs tradicionālā RSU Medicīnas fakultātes Iekšķīgo slimību katedras un Medicīnas vēstures institūta akadēmiskā kopsēde, kas notiks 27. augustā plkst. 13.00 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā (Antonijas ielā 1).

2005. gadā iedibinātā tradīcija, uzsākot jauno mācību gadu atskatīties medicīnas vēstures līkločos, desmit gadu laikā izaugusi līdz lielai atklātai akadēmiskai kopsēdei, piedaloties ne vien Iekšķīgo slimību katedras un Medicīnas vēstures institūta darbiniekiem, bet arī RSU rektorāta un dekanātu pārstāvjiem, kolēģiem no citām RSU struktūrvienībām, RSU klīniku vadītājiem, LZA pārstāvjiem un citiem interesentiem. Katru gadu kopsēdi ar priekšlasījumiem bagātina arī īpaši pieaicināti lektori. Jubilejas kopsēdes īpašais viesis – LZA prezidents, akadēmiķis Ojārs Spārītis, kas uzstāsies ar akadēmisko lasījumu Vēju rādītāji un to simboliskā nozīme.

Sēdi vadīs Iekšķīgo slimību katedras vadītājs, LZA akadēmiķis, profesors Aivars Lejnieks un Medicīnas vēstures institūta direktors, profesors Juris Salaks.

Notiks arī labdarības akcija Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja krājuma papildināšanai (skat. http://www.mvm.lv/lv/zinas/muzejs-aicina-palidzet-ziedot-jauna-eksponata-ie)